مهر/مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از تداوم بازرسی‌ها و شناسایی ۸۵ نفر تبعه خارجی غیر مجاز شاغل در واحدهای اقتصادی این استان خبر داد.
علی آشتاب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اهمیت و ضرورت شناسایی و جلوگیری از اشغال فرصت‌های شغلی توسط اتباع بیگانه غیر مجاز در استان در سال ۹۷ بیش از ۸۰ مورد بازرسی مشترک با نیروی انتظامی و یک هزار و ۷۲ مورد بازرسی توسط بازرسان کار استان در این ارتباط انجام شده که سبب شناسایی تعداد ۸۵ تبعه خارجی غیرمجاز شاغل در استان شد.
وی افزود: بر اساس قانون هرگونه به کارگیری اتباع خارجی در واحدهای کارگاهی ممنوع است و کارفرمایان متخلف برابر قانون از یک روز تا ۹۰ روز حبس و پرداخت چند برابر دستمزد یک کارگر جریمه می‌شوند که طی سال ۱۳۹۷ تعداد ۱۲ کارفرمای متخلف نیز شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به جایگزینی نیروهای بومی به جای اتباع بیگانه در واحدهای کارگری استان تصریح کرد: در مجموع ۷۳ نفر جایگزین اتباع بیگانه در واحدهای کارگری استان شدند.
آشتاب ادامه داد: ساماندهی اشتغال اتباع خارجی در استان، یک موضوع با اهمیت و حساس است و تبعات حضور غیر مجاز اتباع بیگانه در استان یعنی اشغال فرصت های شغلی موجود که می بایست جوانان بومی استان در آن شاغل باشند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9