باشگاه خبرنگاران/معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: یک کم فشار حاره‌ای در شمال اقیانوس هند تشکیل شده که احتمال می‌رود در ۲۴ ساعت آینده تبدیل به طوفان حاره‌ ای شود.
دوست محمد کلیم گفت: بر اساس بررسی آخرین تصاویر دریافتی از ماهواره و مدل‌های جوی، کم فشار حاره‌ای در موقعیت طول جغرافیایی ۷۱ درجه شرقی و عرض جغرافیایی ۱۲ درجه شمالی در شمال اقیانوس هند تشکیل شده است.
وی افزود: فاصله این کم فشار تا سواحل استان بیش از ۱۵۰۰ کیلومتر است که احتمال می‌رود در ۲۴ ساعت آینده به طوفان حاره‌ای تبدیل شود.
وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد مسیر اولیه حرکت این طوفان به سمت سواحل جنوب پاکستان باشد، افزود: با توجه به افزایش تدریجی سرعت وزش باد در محدوده فعالیت این طوفان تا حدود ۱۰۰ کیلومتر برساعت و بارش‌های سنگین ضروری است کشتی‌های تجاری و شناور‌های فراساحل استان از تردد در این محدوده خودداری کنند.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس خروجی مدل‌های جوی پیش بینی می‌شود تا پایان هفته سواحل استان تحت تاثیر این طوفان قرار نگیرد.
کلیم با بیان اینکه وضعیت این طوفان به صورت مستمر در اداره کل هواشناسی استان پایش می‌شود، تصریح کرد: هر گونه تغییر احتمالی در شدت و مسیر حرکت طوفان به اطلاع فعالین دریایی جنوب استان خواهد رسید.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c