فارس/مدیر کل محیط‌ زیست چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه روزانه 750 تُن زباله در چهارمحال و بختیاری تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: سرانه تولید زباله برای هر نفر در استان روزانه 700 گرم است.
شهرام احمدی امروز به‌مناسبت هفته حفاظت از محیط‌زیست با بیان اینکه این هفته با شعار کاهش آلاینده‌ها و پسماند- آسمان آبی، زمین سبز از 15 خرداد آغاز شده، گفت: یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری توجه به امر حفاظت از محیط‌زیست است؛ لازم است برای تحقق این امر تمامی جوانب را در نظر بگیریم و از بخشی‌نگری در این حوزه بپرهیزیم.
مدیرکل محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری در ادامه در خصوص لایحه حمایت از محیط‌بانان در مجلس شورای اسلامی، افزود: از نمایندگان مجلس خواستاریم جهت حمایت قاطعانه از محیط‌بانان برای پایداری مرز و بوم به این لایجه رأی مثبت بدهند؛ زیرا در قانون موانعی برای حمایت از این قشر وجود دارد.
وی در خصوص آلایندگی صنایع چهارمحال و بختیاری، خاطرنشان کرد: 37 صنعت آلاینده در این استان وجود دارد که با اقدامات صورت گرفته این عدد به 15 صنعت آلاینده در پنج سال گذشته کاهش پیدا کرده است؛ تذکرات لازم به واحدها و کارگاه‌های آلاینده داده می‌شود اگر ایرادات رفع نشود این واحدها به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.
احمدی در ادامه با بیان اینکه روزانه 750 تُن زباله در چهارمحال و بختیاری تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: سرانه تولید زباله برای هر نفر در استان روزانه 700 گرم است، در سال گذشته 24 شهردار و دهیار متخلف به‌علت تخطی از مدیریت پسماند به مراجع قضایی معرفی شدند.
مدیرکل محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در سال 97، هوای استان به‌علت پدیده گرد و غبار دچار آلودگی بود، گفت: این عدد از ابتدای سال به یک روز کاهش پیدا کرده است.
وی اضافه کرد: در بارندگی‌های اخیر تمامی تالاب‌های چهارمحال و بختیاری احیا شدند، در تالاب چغاخور و گندمان جهت حفاظت از فناوری‌های نوین استفاده می‌شود، همچنین در این کنار اقدامات حفاظتی بحث آموزش نیز مورد توجه قرار گرفته شده است.
احمدی با اشاره به تشکیل پرونده تخلفات محیط‌زیستی در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: در سال 1397 حدود 437 پرونده تخلف محیط‌زیستی تشکیل و 541 نفر به مراجع قضایی معرفی شده‌اند، همچنین در 2 ماهه ابتدایی سال 89 پرونده تخلف تشکیل و 103 نفر به محاکم قضایی معرفی شده‌اند.
مدیرکل محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری در پایان بیان کرد: الزامات محیط‌زیستی برای مدیریت پسماند خانگی و صنعتی در استان در حال انجام است؛ شهرداری شهرکرد تا یکماه آینده تفکیک و بازیافت زباله از مبدأ را عملیاتی می‌کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3