ایرنا/ ولی بهره مند روز سه شنبه در گفت و گویی اظهار داشت که در شبانه روز گذشته حداکثر دمای هوای ایستگاه امامزاده جعفر ۴۵.۲ لیکک و شهر دوگنبدان ۴۵ درجه سانتیگراد گزارش شده است.
وی بیان کرد: دمای هوای ایستگاه‌های امامزاده جعفر، دوگنبدان و لیکک در خنک ترین زمان به ترتیب ۳۱،۲۹ و ۲۸ درجه سانتیگراد ثبت شده است.
وی ابراز داشت: حداقل و حداکثر دمای هوای شهر گرمسیری دهدشت نیز در شبانه روز گذشته ۴۳.۴ و ۲۳.۶ درجه سانتیگراد بوده است.
بهره مند تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین و کمترین درجه هوای شهر یاسوج خنک‌ترین نقطه استان ۳۵ و ۱۶.۲ درجه سانتی‌گراد ثبت شده است.
کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: کمترین و بیشترین دمای هوای شهر سی سخت در این مدت ۱۶.۶ و ۳۲ درجه سانتی‌گراد گزارش شده است.
وی گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد گرمای هوا در مناطق گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد تا پایان هفته ادامه دارد.
بهره مند همچنین از پیش بینی غبار رقیق در استان در روزهای پایانی هفته خبر داد و افزود: دمای هوا در هفته آینده نیز روند افزایشی دارد.
کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.
این استان با یک درصد مساحت کشور یکی از کوچک‌ترین استان‌های کشور است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277