مهر/امام جمعه بروجرد با انتقاد از وضعیت بدحجابی در خیابان‌ها، خودروهای افراد و در مغازه‌ها گفت: همچنین شاهد سگ‌گردانی در خیابان‌ها و پارک‌های سطح شهر هستیم.
حجت الاسلام سید علی حسینی شامگاه دوشنبه در شورای فرهنگ عمومی شهرستان که در محل حسینیه اهل بیت (ع) بروجرد برگزار شد، با بیان اینکه برخی افراد با انجام رفتارهای اجتماعی غلط به دنبال ترویج و نهادینه کردن ضدفرهنگ ها و پیروی از غربزدگی هستند، اظهار داشت: متأسفانه وضعیت بدحجابی در خیابان‌های بروجرد نگران کننده است و مشاهده می‌شود که بانوان در خودروهای شخصی هم حجاب را رعایت نمی‌کنند.
وی با بیان اینکه این نوع رفتارها باید از سوی دستگاه‌های متولی کنترل و نظارت شود، افزود: همچنین مشاهده می‌کنیم برخی افراد در خیابان‌ها یا پارک‌های سطح شهر سگ گردانی می‌کنند که این نشان می‌دهد این افراد می‌خواهند با ترویج زندگی کردن با سگ و حیوانات ضد فرهنگ‌ها و پیروی از غربزدگی را در میان دیگر افراد جامعه نهادینه کنند.
امام جمعه بروجرد با تاکید بر لزوم احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر و نهادینه کردن فرهنگ تذکر لسانی در جامعه تصریح کرد: نگه داشتن سگ در منازل در شأن یک مسلمان نیست و به همراه داشتن سگ در خیابان‌ها کار پسندیده‌ای هم نیست لذا دستگاه‌های فرهنگی باید برای این رفتار نابهنجار فکری بیندیشند.
حجت الاسلام حسینی با اشاره به وضعیت نامناسب پوشش فروشندگان زن در مغازه‌های سطح شهر ادامه داد: با ورود به مغازه‌ها با بانوان فروشنده‌ای مواجه می‌شویم که حجاب را رعایت نکرده اند.
وی با بیان اینکه این وضعیت هم از لحاظ فرهنگی خطرناک است، گفت: اتاق اصناف بروجرد موظف است برای همه اصناف و فروشندگان کلاس‌های آموزشی برگزار کند.
عبدالرحیم رحیمی فرماندار بروجرد نیز در این رابطه اظهار داشت: متأسفانه عدم رعایت حجاب از سوی برخی افراد در سطح شهر و فروشندگان زن نگران کننده است و انتظار می‌رود نهادهای فرهنگی در این راستا برنامه‌های لازم را اتخاذ کنند.
وی تصریح کرد: رعایت حجاب با قوه قهریه کار ساز نیست و این نشان می‌دهد باید بر روی مسائل فرهنگی بیشتر کار شود.

فرماندار بروجرد ادامه داد: خیلی از معضلات فرهنگی در شورای فرهنگ عمومی باید مطرح و کارشناسی شوند، چنانچه فعالیت و هدف شورای فرهنگ عمومی نیز رسیدگی به فرهنگ عمومی مردم است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9