باشگاه خبرنگاران/مرید شیخی از عدم ساماندهی کمباین‌ها توسط جهاد کشاورزی و خدمات کشاورزی در شهرستان پلدختر انتقاد کرد و اظهار داشت: جهاد کشاورزی و مراکز زیر مجموعه آن باید حضور کمباین‌ها و نحوه عملکرد آن‌ها در برداشت محصول مزارع کشاورزان را مدیریت کنند.
وی افزود: باید با توجه به فصل برداشت محصولات و کمبود کمباین به دهیاران سپرده شود، با رانندگان کمباین‌ها رایزنی کنند که حق خروج از منطقه تا برداشت کامل محصولات کشاورزان را ندارند در غیر این صورت کمباین آن‌ها به پارکینگ دلالت داده می‌شود.
دادستان عمومی و انقلاب اسلامی پلدختر گفت: حدود یک هفته است جلوی کمباین‌هایی که حاضر به همکاری در برداشت محصول کشاورزی نیستند و قصد خروج از شهرستان را دارند، گرفته شده و تعدادی از آن‌ها به پارکینگ دلالت داده شدند.
شیخی افزود: جهاد کشاورزی باید جهت رفع مشکل کشاورزان در زمینه برداشت مزارع عملکرد کمباین‌ها و حضور آن‌ها را مدیریت و برنامه ریزی کند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به آتش سوزی‌های مکرر که هر روز در نقاط مختلف شهرستان شاهد آن هستیم برای جلوگیری از حوادث احتمالی و از بین رفتن دسترنج کشاورزان، کمباین‌ها در برداشت غلات تسریع کنند.
دادستان عمومی و انقلاب اسلامی پلدختر افزود: از این رو با توجه به درخواست‌های متعدد کشاورزان شهرستان و استعلام از ادارات مربوطه مبنی بر عدم همکاری کمباین‌ها در برداشت محصول با هماهنگی فرماندار، نیروی انتظامی و پلیس راه خروج کمباین از شهرستان تا اطلاع ثانوی ممنوع است، بنابر این نحوه صدور مجوز جهت خروج کمباین‌ها پس از رضایت کشاورزان از پیشرفت مناسب برداشت غلات متعاقباً اعلام خواهد شد.
شیخی گفت: همچنین بنا بر گزارش‌های مردمی، تعدادی از کارخانه‌های ماسه شویی در شهرستان اقدام به افزایش بی رویه قیمت ماسه کرده‌اند که پیگیری این مسئله در دستور کار قرار گرفته که در صورت صحت موضوع به طور قطع با آن‌ها برخورد قانونی می‌شود.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9