ایسنا/مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۹ سقاخانه با هزینه‌کرد یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در استان ساخته شده، اما به علت کارشکنی بعضی افراد، تنها در یک سقاخانه، آب وجود دارد که این امر از طریق مراجع قضایی در حال پیگیری است.
حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور، امروز 20 خرداد، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: سال گذشته ۸۱ هزار نفر از مردم در بقاع متبرکه استان اطعام شدند که این میزان در ماه رمضان امسال به ۹۲ هزار نفر رسید.
وی با بیان اینکه در سحرهای شب‌های قدر، ۱۳ هزار و ۱۳۵ نفر در امامزادگان و بقاع متبرکه استان اطعام شدند، افزود: برگزاری برنامه «خدیجه مادر است» در ۱۶ بقعه استان و برگزاری جشن ولادت کریم اهل بیت(ع) در ۲۶ بقعه متبرکه استان از دیگر برنامه‌ها بود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه ۶۱ هزار و ۶۳۰ نفر زائر در مراسم معنوی شب‌های ماه رمضان شرکت کردند، بیان کرد: برگزاری مراسم ترتیل‌خوانی در ۳۴ بقعه متبرکه استان نیز از دیگر برنامه‌ها بود.
بخشی‌پور با اشاره به توجه به برنامه‌های تفسیر قرآن، ادامه داد: 14 محفل انس با قرآن و ۲۶۷ جلسه تفسیر قرآن تخصصی با حضور سه مفسر برجسته در شهرهای بیرجند، بشرویه و فردوس نیز برگزار شد.
وی با اشاره به برگزاری مراسم عید فطر در ۲۳ بقعه متبرکه، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان مراسم معنوی و قرآنی در ۴۵ بقعه متبرکه برگزار شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی بیان کرد: از ابتدای سال جاری 12 وقف جدید در استان ثبت شده و در ماه رمضان نیز وقف‌هایی داشته‌ایم که هنوز در سامانه ثبت نشده است.
بخشی‌پور اظهار کرد: لازم است با کمک خیران و مردم، بقاع متبرکه توسعه یابند تا بتوانیم بقاع متبرکه را به قطب فرهنگی کشور تبدیل کنیم.
وی بیان کرد: تاکنون ۹ سقاخانه با هزینه‌کرد یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در استان ساخته شده، اما به علت کارشکنی بعضی افراد، تنها در یک سقاخانه، آب وجود دارد که این امر از طریق مراجع قضایی در حال پیگیری است.
بخشی‌پور یادآور شد: ساخت یک پمپ بنزین نزدیک فضای معنوی امامزاده دور از شان این مکان بوده و چون زمین آن در گذشته جزء موقوفه بوده است، از طریق مراجع قضایی در حال پیگیری هستیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7