تسنیم/ پیمان قجر بیگی عصر امروز در گفت وگویی بیان کرد: تغییرات سبک زندگی سبب شده است تا مردم دوباره به استفاده از گیاهان دارویی و محصولات ارگانیک تمایل داشته باشند و در این بین برخی از سودجویان برای تامین منافع خود با جان مردم بازی میکنند.
وی اظهار کرد: با وجود این که نزدیک به نیمی از عطاری های استان قزوین بدون مجوز فعالیت میکنند در نیم دیگر نیز شاهدبرخی تخلفات هستیم.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قزوین تصریح کرد: از گذشته عطاری ها محل عرضه گیاهان دارویی و برخی از مشتقات و فرآورده های محصولات طبیعی بودند اما در سال های گذشته با تمایل و نیاز مردم به سمت ارائه نسخه های دارویی، داروهای دست ساز گیاهی و ترکیبات درمانی سوق داده شده اند که از نظر دانشگاه علوم پزشکی تخلفی آشکار محصوب می شود.
قجر بیگی گفت: امروز در حالی که دانشگاه علوم پزشکی بارها اطلاعیه های مختلفی در خصوص فعالیت عطاری های بدون مجوز صادر کرده اما برخورد جدی وآن طور که شایسته است با این متخلفان صورت نگرفته است.
وی عنوان کرد: بیش از 140 عطاری در استان قزوین بدون مجوز در حال فعالیت هستند در حالی که در مجموع چیزی نزدیک به 230 عطاری در قزوین فعالیت میکند.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قزوین خاطر نشان کرد: ارائه قرص های دارویی دست ساز، مشاوره های پزشکی و درمانی و فروش اقلام آرایشی و بهداشتی از تخلفات آشکاری است که در عطاری های استان انجام می شود و تقاضای ما از مردم عدم اعتماد به عطاری های غیر مجاز و توجه به محدوده قانونی فعالیت عطاری هاست.
قجربیگی خاطرنشان کرد: قطعا عطاران در خصوص گیاهان، فرآورده های گیاهی و عرقیجات تخصص دارند اما پزشک نیستند و اجازه ارائه نسخه و دارو ندارند هرچند که این داروها به بیان خودشان گیاهی و طبیعی باشد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9