فارس/مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با بیان اینکه دیروز دیداری با رئیس فدراسیون فوتبال درباره تیم‌ دار شدن شهر زنجان انجام شد، گفت: رئیس فدراسیون فوتبال قول مساعد داد که نهایت همکاری را با استان داشته باشد.
علی خلیلی اظهار کرد: یکی از برنامه‌هایی که این روزها استاندار زنجان و مجموعه ورزشی پیگیر آن است، آوردن یک تیم فوتبال برای زنجان است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با بیان اینکه دیروز دیداری با رئیس فدراسیون فوتبال درباره این تیم انجام شد، گفت: رئیس فدراسیون فوتبال قول مساعد داد که نهایت همکاری را با استان داشته باشد.
وی در پاسخ به سوالی درباره تجربه تلخ استان زنجان در تیم‌داری و سرنوشت نامعلوم آن تیم نیز اظهار کرد: بالاخره دولت به دنبال باشگاه‌داری نیست و اجازه تیم‌داری را در لیگ برتر و دسته یک و 2 و 3 ندارد از همین رو قطعا به دنبال واگذاری تیم خواهیم بود.
خلیلی همچنین درباره سرنوشت پول گرفته شده در قبال فروش تیم قبلی زنجان نیز گفت: یک مقدار از هزینه فروش تیم گرفته شده و در حساب هیأت است اما بخشی از این مبلغ از سوی خریدار پرداخت نشده است که با طرح شکایت هیأت به دنبال وصول آن است.
وی تصریح کرد: پس از نهایی شدن در هیأت رئیسه فوتبال این مبلغ می‌تواند برای توسعه ورزش فوتبال هزینه شود.
خلیلی با اشاره به اینکه در راستای همین موضوع ما به دنبال اسپانسری از بخش خصوصی هستیم که بتواند تیم‌داری کند، تصریح کرد: فعلا به دنبال جذب اسپانسر نرفته‌ایم چون فعلا خرید امتیاز در اولویت کاری استان قرار دارد.
رئیس هیأت فوتبال استان زنجان نیز پیش از این درباره خرید تیم فوتبال گفته بود: نفس انجام کار بسیار قابل تقدیر است اما آنچه مسلم است در خرید این تیم نباید تجربیات تلخ گذشته را تکرار کنیم.
فریدون اصفهانیان گفت: ما قبلا تیم فوتبال در زنجان داشتیم اما به علت مخالفت شورای وقت برای کمک به این تیم، شاهد افت آن بودیم و به علت اینکه اسپانسری برای آن پیدا نکردیم، مجبور به فروش شدیم.
پیش از این استاندار زنجان از برنامه‌ریزی خرید امتیاز یک تیم لیگ دسته اولی خبر داده و گفته بود با توجه به اینکه برای حضور این تیم باید بازیکنان از سایر نقاط کشور به زنجان می‌آمدند تصمیم بر این شد تا با بودجه 2 میلیارد تومانی تیمی با حضور ورزشکاران زنجانی در دسته 2 راه‌اندازی شود.
در همین راستا طی روزهای اخیر استاندار زنجان به همراه رئیس هیأت فوتبال استان و عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال و مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال دیدار کرده و تصمیم استان را در این باره تشریح کردند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd