فارس/معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل چهارمحال و بختیاری گفت: افزایش آمار طلاق در چهارمحال و بختیاری نگران‌کننده است؛ می‌توان با اقداماتی تا پنج سال آینده آمار طلاق در استان تا 50 درصد کاهش داد.
سیدمحمد موسوی شامگاه دوشنبه در جلسه تخصصی کارگروه فرهنگی و اجتماعی چهارمحال و بختیاری از تدوین بانک اطلاعاتی مجرمان سابقه‌دار در استان خبر داد و گفت: مجرمانی که دارای سابقه شرارت هستند در این بانک اطلاعاتی ثبت می‌شوند و در زمانی که از زندان آزاد می‌شوند مورد رصد قرار می‌گیرند تا دست به اقدام مجرمانه نزنند.
ضعف قوانین در برخورد با اخلال‌گران نظم و امنیت در جامعه
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل چهارمحال و بختیاری در ادامه با گلایه در خصوص ضعف قوانین در برخورد با اخلال‌گران نظم و امنیت در جامعه، خاطرنشان کرد: برای افزایش امنیت عمومی در جامعه باید زیرساخت‌های قانونی برای برخورد با این افراد اصلاح شود.
وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی کنترل خشم، سبک زندگی و تاب‌آوری در جامعه، افزود: این دوره‌ها در کاهش جرایم خشن در جامعه مؤثر است؛ همچنین اقدامات سلبی جهت برخورد با مزاحمین خیابانی از جمله توقیف خودرو و موتورسیکلت در حال انجام است.
موسوی ادامه داد: بیش از یک‌هزار و 400 عنوان جرم در کشور وجود دارد که 2 عنوان اول 80 درصد جرایمی از جمله سرقت، خیانت، کلاهبرداری، خشم، تهمت، افترا و .... را به خود اختصاص داده است؛ 198 هزار پرونده وارد دادگستری چهارمحال و بختیاری شده است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه سالانه 80 هزار خودرو در کشور مورد سرقت قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: در استان سرقت از منازل، خودرو و کابل برق بیش‌ترین آمار سرقت را به خود اختصاص داده است که با اقداماتی از جمله افزایش ایمنی خودرو با نصب ردیاب و خالی نماندن منازل می‌توان این سرقت‌ها را کاهش داد.
وی با تأکید بر اینکه در موضوع پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند اعتبار هستیم، بیان کرد: می‌توان با برگزاری دوره‌های آموزشی مهارت‌های اجتماعی، تاب‌آوری و فرزند پروری آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق را کاهش داد.
موسوی در پایان اظهار داشت: افزایش آمار طلاق در چهارمحال و بختیاری نسبت به دو دهه گذشته نگران‌کننده است؛ می‌توان با اجباری کردن تست‌های شخصیت‌شناسی و کلاس‌های مشاوره قبل از ازدواج و بعد از ازدواج تا پنج سال آینده آمار طلاق در استان تا 50 درصد کاهش داد، این مسئله نیازمد اعتبار است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3