مهر/ در پی هشدار هواشناسی برای بروز سیلاب در غرب استان سمنان، از شامگاه دوشنبه تا صبح سه شنبه شهرهای گرمسار و ایوان کی در آماده باش بودند اما با فروکش کردن میزان بارش‌ها و سیلاب‌ها، هم اکنون شرایط عادی بر این منطقه حاکم است.
با عادی شدن وضعیت هم اکنون کار بررسی خسارات وارده به بخش‌هایی از ایوان کی با حضور اکیپ‌هایی از بخشداری و اعضای سازمان مدیریت بحران استان سمنان در حال انجام است؛ در گرمسار نیز تیمی برای بررسی خسارات احتمالی سیلاب‌ها به بخش‌های جنوبی و شرقی این شهرستان اعزام شدند.
برخی مراکز تخلیه شدند
با توجه به هشدارهای هواشناسی برای بروز سیلاب‌های احتمالی بخشداری ایوان کی برخی دامداری، مرغداری‌ها و مراکز کشاورزی را تخلیه کرده بود و این امر سبب شد تا خسارات مالی قابل توجهی در این منطقه رخ ندهد.
واکنش سریع نیروهای امدادی و مدیریت بحران و تقویت نیروهای امدادی توانسته در مدیریت وضعیت نقشی مؤثر ایفا کند.
یوسف کلیچ بخشدار ایوان کی نیز در گفتگویی بیان کرد که دستگاه‌های امدادی، خدمات رسان و مدیریت بحران در ایوانکی آماده باش هستند و جای نگرانی وجود ندارد همچنین آب در سد خاکی جنوب شهر ایوانکی در حال ذخیره سازی است و از خروجی انتهای آن حدود سه و نیم متر فاصله دارد.
حجم آب بی سابقه بوده است
از سوی برخی منابع محلی گفته می‌شود حجم سیلاب امشب در ۱۰ سال گذشته بی سابقه بوده است و شامگاه گذشته همچنین استاندار سمنان در تماس تلفنی از وضعیت موجود در ایوان کی اطلاع کسب کرد.
با وجود بروز سیلاب‌ها در ایوان کی پیش بینی می‌شود خسارات وارده اندک باشند چرا که اقدام خوب مدیریت بحران پیش از وقوع سیلاب و همچنین اقدامات ایمنی پس از بروز این پدیده طبیعی به گفته مردم و شاهدان عینی، مناسب بوده است.
مدیریت بحران استانداری سمنان همچنین از همه مردم می‌خواهد تا در بروز چنین وضعیت‌های طبیعی از حضور در بستر رودخانه‌ها و عکس گرفتن با وقایع طبیعی خود داری کنند.
هم اکنون جو پایداری بر غالب شهرستان‌های استان سمنان حاکم است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c