فارس/کارشناس مسؤول پیش‌بینی هوای اداره‌ کل هواشناسی استان اصفهان گفت: در اکثر مناطق استان در ساعات بعدازظهر، افزایش ابر، گاهی وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و بارش‌های رگباری بهاری همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.
ابراهیم هنرمند با بیان اینکه بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر شرایط جوی نسبتاً ناپایدار بر روی استان طی دو روز آینده است، اظهار کرد: بر این اساس در این مدت وضعیت جوی در اکثر مناطق استان در ساعات بعدازظهر، افزایش ابر، گاهی وزش باد نسبتاً شدید تا شدید( تندباد لحظه‌ای در مناطق شرقی همراه با گرد و خاک) و بارش‌های رگباری بهاری همراه با رعد و برق به ویژه در مناطق مرکزی، غربی و جنوبی استان پیش‌بینی می‌شود.
کارشناس مسؤول پیش‌بینی هوای اداره‌ کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به اینکه شب گذشته بیشترین بارش مربوط به مورچه‌خورت با 1.4 میلی‌متر بود، افزود: پس از آن نیز به ترتیب شهرستان‌های ورزنه با 0.4، فریدون‌شهر با 0.3، فردوگاه شهید بهشتی با 0.1 و علویجه و بویین‌میاندشت با مقداری زیر 0.1 میلی‌متر بارش گزارش شدند.
وی با بیان اینکه با وجود بارش در سطح شهر، در ایستگاه‌های اداره هواشناسی، به غیر از فرودگاه شهید بهشتی با 0.1 میلی‌متر باران، بارشی ثبت نشده بود، متذکر شد: با این وجود، طبق برآوردی که همکاران ما در سطح شهر کرده بودند، حدود 4 میلی‌متر بارش در برخی از مناطق از جمله میدان آزادی بوده است که منجر به جاری شدن روان‌آب شده بود که در تردد هم اختلال ایجاد کرد ولی این خاصیت بارش‌های بهاری است که به صورت مقطعی این اتفاقات را ایجاد می‌کند.
هنرمند با اشاره به اینکه در اکثر مناطق استان طی 24 ساعت آینده، تغییر محسوسی نخواهد داشت، اعلام کرد: دمای هوای شهر اصفهان امروز در گرم‌ترین ساعات روز به 35 درجه سانتی‌گراد و فردا در سردترین ساعات روز به 20 درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.
کارشناس مسؤول پیش‌بینی هوای اداره‌کل هواشناسی استان اصفهان در پایان عنوان کرد: طی 24 ساعت آینده، سردترین نقطه استان بویین‌میاندشت با 11 درجه سانتی‌گراد و گرم‌ترین نقطه استان کاشان با 37 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18