صدا و سیما/کشتی های تجاری و شناورهای فراساحل سیستان و بلوچستان که در اقیانوس هند فعالیت دارند از تردد در محدوده فعالیت طوفان حاره ای تا زمان فروکش کردن آن خودداری کنند.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه با تقویت کم فشار حاره ای و عمیق تر شدن تلاطم دریایی موجود در شمال اقیانوس هند، یک طوفان حاره ای در این منطقه شکل گرفته است افزود: این طوفان به صورت مستقیم خطری برای سواحل ایران ندارد اما کشتی های تجاری و شناورهای فراساحل استان که در اقیانوس هند فعالیت دارند از تردد در محدوده فعالیت طوفان تا زمان فروکش کردن آن خودداری کنند..
محسن حیدری ادامه داد: برآوردهای اولیه نشان می دهد که بیشینه سرعت وزش این طوفان در منطقه فعالیت خود به ۱۳۵ کیلومتر بر ساعت برسد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: نخستین الگوهای پیش بینی مسیر حرکت این طوفان نشان می دهد که «وایو» تا 69 درجه طول شرقی و ۲۳ درجه عرض شمالی پیش روی می کند.
حیدری با بیان اینکه وزش بادهای شدید و ریزش بارش های سنگین از ویژگی های طوفان های حاره ای است، افزود: توصیه می شود دریانوردان فراساحل استان تا زمان تضعیف طوفان پیگیر آخرین وضعیت آن باشند و به صورت اکید از حرکت به سمت سواحل نیمه غربی اقیانوس هند و جنوب غربی پاکستان خودداری کنند.
وی گفت: طوفان وایو صبح امروز در موقعیت طول جغرافیایی 70.6 درجه شرقی و عرض جغرافیایی 13.9 درجه شمالی، شمال اقیانوس هند قرار داشته و با سرعت 12 کیلومتر بر ساعت به سمت شمال و شمال غربی در حال حرکت است.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: پیش بینی می شود این طوفان روز جمعه در سواحل جنوبی پاکستان ضعیف شود.
حیدری تصریح کرد: پایش طوفان تا زمان ضعیف شدن در اداره کل هواشناسی استان ادامه می یابد و هر گونه تغییر احتمالی در شدت و مسیر حرکت آن به اطلاع فعالین دریایی جنوب استان خواهد رسید.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c