ایرنا/ فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، هوانیروز را یک پایگاه فناور محور دانست و گفت: این نیرو در پازل قدرت جمهوری اسلامی جایگاهی ویژه دارد زیرا روی پای خود ایستاده و با اتکا به آن قدرت‌نمایی می‌کند.
امیر سرتیپ کیومرث حیدری روز سه شنبه در بازدید از پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه افزود: هوانیروز در تمام حوادث دوران انقلاب اسلامی در صحنه حاضر بوده است.
او افزود: تنها ۱۰ روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی هوانیروز درگیر جنگ و مقابله با ضد انقلاب شد و از همان ابتدا ولایتمداری خود را به اثبات رساند.
امیر حیدری با اشاره به دلاوری‌های نیروها و خلبانان هوانیروز در دوران دفاع مقدس گفت: پس از جنگ تحمیلی نیز هوانیروز در حوادث گوناگون وارد میدان خدمت و کمک به مردم شده است.
به گفته او در جریان زلزله آبان ۹۶ سرپل ذهاب هوانیروز کرمانشاه تنها در یک روز بیش از ۵۵۰ سورتی پرواز انجام داد و حدود هزار مصدوم را به مراکز درمانی منتقل کرد.
فرمانده نیروی زمینی ارتش روزهای بازدید از هوانیروز را جز بهترین روزهای خودش برشمرد و از تلاش و مجاهدت همه فرماندهان و پرسنل هوانیروز کرمانشاه تشکر کرد: دست تک تک شما را می بوسم از آن آچار بدست و قلم بدست عزیز تا خلبانان و فرماندهان گرامی.
او در ادامه با اهدای لوح از فرماندهان، خلبانان و پرسنل نمونه هوانیروز کرمانشاه تقدیر کرد.
تقدیر فرمانده نیروی زمینی ارتش از پرسنل نمونه هوانیروز کرمانشاه
امیر حیدری همچنین از آخرین دستاوردهای هوانیروز کرمانشاه در بخش‌های مختلف علمی، پژوهشی، ساخت تجهیزات و بومی سازی قطعات بازدید کرد.
بخش دیگری از این مراسم رونمایی از چهار بالگرد اورهال شده (تعمیرات اساسی) بود.
تعمیرات این بالگردها حدود یکسال زمان برده و توسط متخصصان جوان هوانیروز کرمانشاه انجام شده است.
در مراسم امروز امیر یوسف قربانی و امیر حشمت‌الله آزادی‌فر فرماندهان هوانیروز کشور و کرمانشاه فرمانده نیروی زمینی ارتش را همراهی کردند.
بازدید فرمانده نیروی زمینی ارتش از دستاوردهای هوانیروز کرمانشاه
استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس یک هزار و ۱۲۶ بار مورد حملات موشکی و شیمیایی وحشیانه رژیم بعث عراق قرار گرفت.
مردم این استان ۳۰ هزار ایثارگر شامل ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۱۹ هزار جانباز و ۱۷ و ۵۰۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند؛ از میان شهدای این استان ۷۵۰ شهید زیر ۱۵ سال داشتند.
جنگ تحمیلی در کرمانشاه شروع و با عملیات مرصاد در این استان به پایان رسید.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :