ایرنا/کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی استان کرمان گفت: طی 48 ساعت آینده توفان شن و بروز پدیده گرد و غبار در محورهای مواصلاتی کرمان- زاهدان، شهداد - نهبندان و کرمان - یزد موجب کاهش دید و اختلال در تردد خواهد شد.
مریم سلاجقه با اشاره به وضعیت آب و هوای استان کرمان طی امروز (سه شنبه) و فردا (چهارشنبه) افزود: طی این ۲ روز وزش باد نسبتاً شدید را در سطح استان شاهد هستیم که در مناطق شرق و جنوب شرق استان محورهای مواصلاتی کرمان - زاهدان، شهداد - نهبندان و کرمان - یزد گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا پیش بینی می شود.
وی گفت: وزش باد نسبتاً شدید به همراه گرد و خاک در مناطق شرقی از جمله شهداد، فهرج، ریگان نیز پیش بینی می شود.
کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی کرمان تصریح کرد: افزایش ابر پدیده دیگری است که امروز عصر (سه شنبه) و فردا (چهارشنبه) در سطح استان شاهد آن هستیم و در مناطق جنوب غربی، غربی و مرکزی استان بارش های رگباری و پراکنده به همراه رعد و برق پیش بینی می شود.
سلاجقه با اشاره به بارش های پراکنده به همراه رعد و برق از صبح امروز در شهرستان های کرمان، راور، رابُر و بخش های راین و لاله زار افزود: بیشترین میزان بارندگی یک میلی متر د ر شهرستان راور گزارش شده است.
وی با بیان اینکه از نظر دمایی نیز تغییرات محسوسی در دما مشاهده نمی‌شود و گرمای هوا برای چند روز آینده ادامه خواهد داشت تصریح کرد: با توجه به افزایش دما کشاورزان و باغداران عملیات سم پاشی و محلول پاشی را در ساعات خنک و آرام روز انجام دهند.
کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی کرمان توصیه کرد: بیماران قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان از تردد در فضای باز پرهیز کنند و رانندگان قبل از تردد در محورهای ذکر شده از وضعیت جاده مطلع شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00