ایسنا/ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه پیش بینی کرد، امسال تولید گندم در استان به حدود 850 هزار تن برسد.
نوربخش حاتمی با بیان اینکه امسال ۳۸۵ هزار هکتار از اراضی استان کرمانشاه زیر کشت گندم رفته، اظهار کرد: امسال ۹۰ هزار هکتار گندم آبی و ۲۹۵ هزار هکتار گندم دیم در مزارع استان کشت شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با برآورد تولید بین 800 تا 850 هزار تن گندم در مزارع استان کرمانشاه در سال جاری، پیش‌بینی کرد: امسال خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان بین 650 تا 700 هزار تن باشد.
وی پیش بینی کرد: متوسط عملکرد گندم در مزارع گندم آبی پنج تن در هکتار و در مزارع دیم حدود ۱۳۰۰ کیلوگرم در هکتار باشد.
حاتمی بیان اینکه حدود ۸۰ مرکز خرید در سطح استان کرمانشاه کار خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را برعهده دارند، ابراز امیدواری کرد: با هماهنگی‌های انجام شده کشاورزان استان هیچ مشکلی برای تحویل گندم مازاد بر نیاز خود به مراکز خرید نداشته باشند.
وی با اشاره به تاخیر ایجاد شده در سال زراعی جاری برای آغاز برداشت گندم به دلیل بارش های خوب بهاری افزود: مراکز خرید گندم تا زمانی که برداشت گندم ادامه پیدا کند، به کار خود ادامه خواهند داد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه برداشت گندم از مزارع مناطق گرمسیری استان در شهرستان قصرشیرین از اواخر اردیبهشت آغاز شده، گفت: انتظار داریم برداشت گندم در نواحی معتدل و سرد استان هم از اواخر خرداد ماه آغاز و در نهایت کار برداشت گندم در استان تا اوایل شهریور ماه به اتمام برسد.
حاتمی با بیان اینکه تلاش شده تا پول گندم کاران در کوتاه‌ترین زمان ممکن به حساب آنها واریز شود، افزود: تاکنون نیمی از پول گندم خریداری شده به حساب کشاورزان واریزشده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه استان کرمانشاه جزو پنج استان برتر کشور در زمینه تولید گندم است، گفت: هنوز برای اظهار نظر در مورد رتبه تولید گندم استان زود است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :