تسنیم/مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ۱۲۰ مدرسه در استان مخروبه هستند، گفت: ۳۰۰ مدرسه استان نیازمند تجهیز و مقاوم سازی هستند.
فرحناز قائد امینی پیش ازظهر امروز در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان با اشاره به اینکه در استان یک هزار و 900 مدرسه وجود دارد، اظهار داشت: در حال حاضر یک هزار و 600 مدرسه در بحث آموزشی فعالیت دارند که از این تعداد 120 مدرسه نیاز به بازسازی دارند و تخریبی اعلام شدند.
وی با بیان اینکه یک هزار مدرسه استان نیازمند تجهیز به سیستم سرمایشی و گرمایشی استاندارد هستند، افزود‌: 300 مدرسه نیز نیازمند ترمیم و مقاوم سازی هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه خیران بازوان نیرومند این اداره کل برای ساخت مدرسه هستند، اضافه کرد: اگر نگاه جامعه به سمت سازندگی و توسعه کشور باشد باید از بهترین جایگاه که مدرسه است شروع شود.
قائدامینی با بیان اینکه سالیانه مدارس استان نیازمند اعتباراتی برای تجهیز و مقاوم سازی هستند که در این میان خیران باید ورود پیدا کنند، ادامه داد: هیچ کار هیزی به اندازه مدرسه سازی پایدار نیست.
محمدرضا براتی نیز در این نشست با اشاره به اینکه در حال حاضر مدارس استان نیازمند یک هزار میلیارد برای مقاوم سازی و تجهیز هستند، گفت: طی سه سال گذشته خیران 48 میلیارد تومان برای ساخت و تجهیز مدارس کمک کردند.
به گفته مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری شهرستان های لردگان، کیار، اردل و کوهرنگ در استان نیازمند ساخت مدرسه هستند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3