تسنیم/ میرمحمد غراوی عصر امروز در جلسه ستاد بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده استان اظهارداشت: متأسفانه روند انعقاد قرارداد و پرداخت تسهیلات نوسازی و بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق سیل‌زده کُند است و حدود هشت روز است که بانک‌ها تسهیلاتی پرداخت نمی‌کنند.
وی گفت: به رغم ارسال بیش از 10 هزار پرونده به بانک‌های استان تاکنون تنها یک‌هزار و 132 عقد قرار انجام شده است که بانک‌ها باید این روند را تسریع کنند.
سرپرست استانداری گلستان گفت: تاکنون یک‌هزار تن سیمان و میله‌گرد به استان وارد شده است اما اولویت تهیه مصالح برای بازسازی و نوسازی منازل مسکونی باید از واحدهای تولیدی استان باشد.
وی خاطرنشان کرد: براساس مصوبه دولت 20 میلیارد تومان برای تجهیزات، ماشین‌آلات و خدمات مهندسی و 50 میلیارد تومان برای بازساز‌ی‌های عمرانی روستایی به بنیاد مسکن استان اختصاص یافته است.
غراوی به پرداخت تسهیلات و کمک‌های بلاعوض به بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: تاکنون هشت میلیارد و 600 میلیون تومان خسارت به کشاورزان پرداخت شده است و در روزهای آینده از 49 میلیارد و 555 میلیون تومان پرونده‌ای که تشکیل شده است، 24 میلیارد و 780 میلیون تومان پرداخت خواهد شد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar