تسنیم/ محمد درافشانی در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان بیان کرد: حمایت از کالای داخلی در سالی که از سوی مقام معظم رهبری بر خرید کالای ایرانی و حمایت از تولید کنندگان داخلی تاکید ویژه شده است از وظایف مدیران است که برپایی نمایشگاه های صنایع دستی را میتوان گامی در جهت تحقق این رسالت دانست.
وی بیان کرد: نمایشگاه صنایع دستی نمایشگاهی برای ارائه توانمندی های بانوان و هنرمندان شهرها در تولید کالای اصیل ایرانی است و میتواند سبب توجه دوباره مردم و جامعه به صنایع دستی و ارزش بالای این میراث ماندگار شود.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه که با 12 حوزه فعالیتی متفاوت آغاز به کار کرده است صنایع دستی محلی استان قزوین در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.
درافشانی اظهار داشت: برخی از صنایع بومی و محلی استانی قزوین که در سال های گذشته در حال فراموشی بود و به کمک مربیان خانه های فرهنگ و فرهنگسراهای شهرداری قزوین احیاء شد در این نمایشگاه برای بازدید و خرید عموم در دسترس قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: گره چینی، معرق چوب، گلیم بافی و قلم زنی از صنایع استان قزوین است که در این نمایشگاه عرضه شده است.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: حمایت از تولید این صنایع دستی، توجه به هنر هنرمندان اصیل استان قزوین و رونق تولید کالای داخلی با حضور پرشور مردم در این نمایشگاه امکان پذیر خواهد بود.
درافشانی تاکید کرد: این نمایشگاه تا روز 24 خرداد ماه و در دو بخش صبح و بعد از ظهر پذیرای علاقمندان خواهد بود.
وی همچنین به برگزاری این نمایشگاه در پیاده راه سبزه میدان قزوین اشاره کرد و خاطرنشان کرد: سبزه میدان قزوین و محوطه مشرف به چهل ستون سال گذشته برای حفظ این میراث فرهنگی به پیاده راه تبدیل شد و امروز این نمایشگاه در پیاده راه سبزه میدان قزوین دایر شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9