آخرین خبر/ رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: حمایت جدی از روند اجرای طرح های مرتبط با احیای دریاچه ارومیه جزء اولویت های این نهاد است.
رسول جلیلی در نشست با اصحاب رسانه افزود: توسعه کشت گلخانه‌ای از ۶۰ هکتار در سال گذشته به ۴۰۰ هکتار، تجهیز ۱۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به آبیاری نوین (قطره‌ای و زیر سطحی) از جمله طرح‌های مرتبط با احیای دریاچه ارومیه به شمار می رود.
وی بیان کرد: امسال نیز مثل سال گذشته شیوه‌های «به زراعی» جهت مدیریت مصرف آب به کشاورزان آموزش داده می‌شود که این کار ۶۰ درصد آب مصرفی و هزینه‌های تولید را کاهش و راندمان تولید را افزایش می‌دهد
وی اضافه کرد: راه اندازی سامانه توسعه بازاریابی و بازار رسانی کشاورزی با همکاری اتاق بازرگانی ارومیه نیز امسال در اولویت برنامه‌های حوزه جهاد کشاورزی استان است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه تلاش می‌شود با همه مشکلات و کمبود اعتبارات، روی پیشران‌ها و موانع توسعه متمرکز شد، اظهار داشت: بدنه کارشناسی و اداری سازمان به صورت جدی در صدد تقویت پایه‌های مطالعاتی، تحقیقاتی و افزایش راندمان بخش کشاورزی است.
جلیلی افزود: آذربایجان غربی، استانی باغی و بزرگترین تولید کننده سیب کشور است که باید برای افزایش تولید در کنار کاهش هزینه‌ها از کشاورزی سنتی به سمت کشاورزی صنعتی گام برداشت و در این خصوص باید به تولید نهال‌های پایه کوتاه پر محصول حرکت کرد.
آذربایجان غربی به علت دارا بودن حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی از استان‌های مهم کشور در تولید میوه و محصولات دامی است.
۲۳۵ هزار بهره بردار حوزه کشاورزی در این استان وجود دارد که سالانه بیش از ۶ میلیون تن محصول تولید و روانه بازار می‌کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b