ایرنا/ سردار علیرضا مظاهری گفت: در پی گزارش‌های دریافتی مبنی بر اینکه فردی به هویت مشخص در شهرستان اسفراین اقدام به تصرف غیرقانونی اراضی ملی نموده موضوع در دستور کار مأموران پلیس قرار گرفت.
وی افزود: مأموران انتظامی پس از هماهنگی قضائی و به همراه نماینده اداره راه و شهرسازی اسفراین به محل اعزام شدند، که مشخص شد متهم نسبت به دیوارکشی دور زمینی حدود ۴۳۵ متر مربع که هیچ‌گونه مدرک دال بر مالکیت آن نداشته و جزو اراضی ملی بود، اقدام نموده است.
سردار مظاهری با اینکه با دستور مقام قضائی از ادامه کار وی جلوگیری شد گفت: برابر نظر کارشناسان ارزش این زمین یک میلیارد برآورد شده است، که متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.
فرمانده انتظامی خراسان شمالی اظهار داشت: انجام گشت زنی مستمر بر اراضی ملی و برخورد قاطع دستگاه قضائی با متصرفان اراضی ملی، اتخاذ سیاست‌های کیفری مناسب در برخورد با پدیده زمین خواری، اطلاع رسانی و بهره گیری از سیستم‌های اطلاعاتی نوین، کدهای رهگیری، نظارت و افزایش هزینه جرم در برخورد با زمین خواران را از راهکارهای مهم پیشگیری از سو استفاده افراد فرصت طلب از اراضی ملی است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45