تسنیم/ رئیس هیئت بسکتبال قم با اشاره به لزوم توجه به بسکتبال خیابانی گفت: استان قم در زمینهٔ بسکتبال سه‌ به‌ سه جزو استان‌های پیشتاز است و سال گذشته میزبان مسابقات سه‌ به‌ سه بسکتبال در رده سنی زیر ۲۳ سال بود.

مرتضی سخایی در مجمع سالیانه هیئت بسکتبال استان که در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد اظهار داشت: در زمینهٔ مسابقات سال 97 در رده نوجوانان قهرمان و نونهالان دوم شدند و تیم جوانان به کرمان و بانوان به دزفول اعزام شدند.

وی افزود: سال 96 دو مربی از استان قم به تیم ملی دعوت شدند و همچنین در رده نوجوانان چهار بازیکن به اردوهای تیم ملی دعوت شدند، مسابقات لیگ‌های استانی در دستور کار ما است و هدف پیشرفت بازیکنان، داوران و بسکتبال استان است.

رئیس هیئت بسکتبال قم تصریح کرد: در رده‌های سنی مختلف در سه سال گذشته بدون وقفه مسابقات را برگزار کردیم، در بخش داوری استان قم از دیرباز مهد داوری بوده است و در زمینهٔ داوری حضور فعال در مسابقات دارد.

سخایی گفت: روزی که هیئت بسکتبال را تحویل گرفتم یک داور داشتیم و سال گذشته پنج داور به مسابقات کشوری اعزام شدند، 6 دوره آموزش مربی‌گری و داوری، 3 کارگاه و کلینیک آموزشی، 12 میزبانی از مسابقات کشوری و 26 اعزام ورزشکاران استان به مسابقات کشوری از جمله فعالیت‌های انجام‌ شده در دوره عملکرد سه‌ساله هیئت ورزشی بسکتبال قم است.

وی تصریح کرد: برگزاری لیگ‌های استانی در رده‌های مختلف سنی سبب شده که در همه رده‌ها با حضور هشت تیم و هر تیم با 12بازیکن شرکت کنند که این تعدد تیم و لیگ ها سبب نشاط بسکتبال استان شده است.

رئیس هیئت بسکتبال قم با اشاره به لزوم توجه به بسکتبال خیابانی بیان کرد:استان قم در زمینه بسکتبال سه به سه جز استان‌های پیشتاز است و سال گذشته میزبان مسابقات سه به سه بسکتبال در رده سنی زیر 23 سال بود.

سخایی عنوان کرد: توجه به آموزش مربیان و داوران از جمله برنامه‌های هیئت بسکتبال استان است، سال گذشته پنج داور به مسابقات کشوری اعزام شدند.

وی تصریح کرد: سیستم آموزشی فدراسیون تغییر کرده است و برای برگزاری کلاس باید مبلغی واریز شود تا دوره‌ها به صورت منظم‌تر برگزار شود، هزینه های زیادی برای دوره ها صرف می شود و هزینه ها برای کارگاه و دوره داوری سه میلیون و در مجموع به 24 میلیون نیاز است.

رئیس هیئت بسکتبال قم ادامه داد: استعدادیابی نیاز به هزینه دارد و اگر بخواهیم استعدادیابی به صورت کارشناسی انجام شود هزینه می خواهیم و برای هر دوره 12 میلیون هزینه می‌شود.

سخایی با بیان اینکه در زمینه برگزاری برنامه های فرهنگی و جشنواره‌ها 15 میلیون برآورد شده است، خاطرنشان کرد: در زمینه میزبانی مسابقات قهرمانی کشوری و اردوهای تیم ملی به مدت 10 روز سی میلیون در نظر گرفته شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99