ایسنا/رئیس مدیریت بحران شهرستان بیجار با بیان اینکه در شهرستان بیجار همواره با غرق شدن جوانان این شهرستان رو به رو هستیم گفت: با درایت، توجه، آموزش و اطلاع رسانی به خانواده ها می توان جلوی این خطر را گرفت.
علی اکبر ورمقانی امروز (سه شنبه ، ۲۱ خراد) در جلسه شورای مدیریت بحران که در سالن شهدای گمنام فرمانداری بیجار برگزار شد، با اشاره به اینکه تمامی شهروندان باید از محافظ برق برای وسایل برقی استفاده کنند اظهار کرد: نباید وسایل برقی مستقیم به برق متصل باشد و این مهم نیازمند فرهنگ سازی و اطلاع رسانی است.
وی افزود: اعضای شورای مدیریت بحران در تمامی جلسات خود به صرفه جویی در مصرف برق توجه کنند، قطعا اگر ما مصرف برق را کنترل کنیم ساعات خاموشی کاهش می یابد.
رئیس مدیریت بحران شهرستان بیجار با بیان اینکه در این شهرستان همواره با غرق شدن جوانان رو به رو هستیم گفت: با درایت، توجه، آموزش و اطلاع رسانی به خانواده ها می توان جلوی این خطر را گرفت.
وی تصریح کرد: نیروی انسانی توانمند جهت نجات غریق در شهرستان بیجار وجود دارد اما متاسفانه آنچنان که نیاز است به تجهیزات لازم غواصی مجهز نیستند و تا زمانی که تجهیزات ما کامل نباشد نباید اجازه دهیم این اتفاق صورت گیرد.
ورمقانی ادامه داد: متولیان سدها و رودخانه ها باید در نقاط که حساس تابلوهای هشدار نصب کنند و از نیروی انتظامی درخواست می شود در نقاط و زمان های حساس گشت انتظامی جهت تذکر مستقر کند.
رئیس مدیریت توزیع برق شهرستان بیجار در ادامه جلسه با تأکید بر اینکه مهم ترین عیب برق این است که نمی توان برق را در بُعد کلان ذخیره سازی کرد و همواره باید تولید با مصرف برابر باشد، خاطرنشان کرد: در کل کشور در تابستان ۵۲ هزار مگابایت میزان تولید برق می شود که مصرف برق در این فصل ۵۸ هزار مگابایت است و باید این مقدار کمبود به نحوی جبران شود.
ابراهیمی ادامه داد: ۸۵ درصد نیروگاه های ما نیروگاه های سوخت فسیلی هستند، کمتر از ۱۵ درصد نیروگاه های آبی و کمتر از یک درصد نیروگاه های تجدید پذیر هستند که حدود ۳۲ درصد گاز کل کشور صرف تولید برق در نیروگاه های سوخت فسیلی می شود.
وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه اگر مشترکین ما درست مصرف نکنند قطعا با قطعی برق رو به رو می شویم گفت: تمامی خاموشی های برق در بیجار را مدیریت شده به اطلاع مردم می رسانیم.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34