ایرنا/سرپرست اداره حفاظت محیط زیست بیجار از دستگیری یک شکارچی غیر مجاز حیات وحش در این شهرستان خبر داد و گفت: از این فرد یک قبضه اسلحه شکاری، ۹۲ تیر فشنگ، دوربین چشمی، ضبط صوت، چراغ قوه و سه رشته دام زنده گیری کشف و ضبط شد.
علی اصغر هدایت زاده افزود: این شکارچی اقدام به زنده گیری ۹ قطعه کبک در منطقه شکار ممنوع کرده بود که در هنگام شکار توسط نیروهایی حفاظت محیط زیست شهرستان شناسایی و دستگیر شد.
وی از علاقه مندان به طبیعت و حیات وحش و عموم مردم دوستدار محیط زیست خواست تا در صورت مشاهده افراد متخلف که اقدام به حمل انواع اسلحه شکاری، دوربین کشی و کمین در مناطق حفاظت شده شهرستان می‌کنند، موضوع را به اداره حفاظت محیط زیست گزارش داده و یا با شماره ۰۸۷۳۸۲۲۲۳۰ تماس گرفته و موضوع را به مأموران یگان حفاظت این اداره اطلاع دهند.
شهرستان بیجار دارای یک منطقه حفاظت شده است که حدود ۳۲ هزار هکتار مساحت دارد و بخاطر تنوع گونه های جانوری، گیاهی، تنوع اقلیمی، زیستگاه پستانداری همچون قوچ، میش ارمنی، گربه وحشی، کفتار، گرگ، پرندگان کبک دری، کبوتر، عقاب طلایی و باقرقره از منحصر بفردترین مناطق حفاظت شده کشور است و در این منطقه بیش از ۲۰ گونه از پستاندارن و بیش از ۹۰ گونه پرندگان شناسایی شده اند که بارزترین گونه منطقه، قوچ و میش ارمنی است.
شهرستان بیجار با حدود ۸۹ هزار نفر جمعیت در ۱۴۲ کیلومتری شرق سنندج مرکز استان کردستان واقع است و سه منطقه بی نظیر و شاخص طبیعی، تاریخی و باستانی به نام های منطقه چنگ الماس در نزدیک روستای حسن تیمور در شرق، مناطق قم چقای و قلاع قوره نزدیک روستاهای قم چقا و چشمه سنگین واقع در شمال شهر دارد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34