باشگاه خبرنگاران/ سرهنگ دوم محمدعلی فرهودی سرپرست پلیس فتا استان گفت: یکی از شیوه‌های کلاه برداری که از سوی مجرمان سایبری به صورت حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد استفاده از درگاه پرداخت جعلی به نام "فیشینگ" است که از این طریق اطلاعات محرمانه کارت عابر بانک نظیر شماره کارت، رمز دوم اینترنتی، CVV۲ و تاریخ انقضاء را سرقت می‌کنند.
سرهنگ دوم فرهودی افزود: شهروندان در صورت مواجهه با سایت‌های مشکوک به فیشینگ ابتدا آدرس اینترنتی این سایت را بررسی کنند که با آدرس اینترنتی اعلامی از مراجع رسمی مغایرت نداشته و درگاه‌های بانکی متصل به این پایگاه‌ها با استفاده از پروتکل https و گواهینامه ssl امن شده باشند در غیر این صورت موارد را به پلیس فتا گزارش کنند.
وی اضافه کرد: شهروندان در صورت ورود به درگاه پرداخت حتما به ظاهر صفحه پرداخت توجه داشته باشند و در قسمت آدرس اینترنتی سایت، خود آدرس درگاه پرداخت را وارد کنند.
سرپرست پلیس فتا استان به شهروندان توصیه کرد از فروشگاه‌های معتبر دارای نماد اعتماد الکترونیکی خرید‌های اینترنتی را خود را انجام دهند و حتما برای دریافت نرم افزار‌های مورد نیاز خود آن را از منابع معتبر خریداری و دانلود کنند و از هر منبع نامعلومی دریافت نکنند.
سرهنگ دوم فرهودی از کاربران خواست: در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir گزارش کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9