ایرنا/رئیس اداره هواشناسی زاهدان گفت: با ریزش غبار ناشی از وزش بادهای ۱۲۰ روزه به عرض پایین تر، در شبانه روز گذشته شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر به ۵۰۰ متر کاهش یافت.
محسن بستانی اظهار داشت: وزش باد و گرد و غبار گسترده در شبانه روز گذشته ۲ پدیده مهم جوی سیستان و بلوچستان بود که تقریبا تمام ایستگاه های این استان را تحت تاثیر قرار داد.
وی افزود: افزایش غبار ناشی از بادهای ۱۲۰ روزه در شهر زاهدان سبب شد تا دیشب شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه بین المللی زاهدان به ۵۰۰ متر کاهش یابد و شرایط کیفی هوا را ناسالم کند.
رئیس اداره هواشناسی زاهدان ادامه داد: این شرایط در میرجاوه نیز تکرار شد به طوریکه کمینه دید افقی در محدوده ایستگاه هواشناسی این شهر به هزار و ۵۰۰ متر کاهش یافت.
وی تصریح کرد: با وجود گرد و غبار گسترده، وزش باد با سرعت ۴۷ کیلومتر بر ساعت نیز در زاهدان روی داد که در برخی مناطق منجر به خیزش گرد و غبار شد.
بستانی تصریح کرد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی وزش باد و گرد و خاک تا آخر هفته در سیستان و بلوچستان ادامه دارد و پیش بینی می شود از شدت وزش باد از عصر امروز کاسته شود اما هفته آینده مجدد وزش بادهای شدید شمالی در استان تکرار می شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c