ایرنا/ وحید واسطه روز چهارشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: از ۳۳۹ کیلومتر از مسیل های مهم و حساس رودخانه‌های این شهرستان، تاکنون برای ۱۸۲ کیلومتر مطالعات تعیین حد بستر و حریم انجام شده و از این میزان ۱۳۸ کیلومتر نشانه گذاری شده است.
وی گفت: با توجه به بارندگی‌های سه ماهه سال جاری و سیلابی شدن، ۱۰۰ کیلومتر رودخانه در این شهرستان نیاز به لایروبی، بازگشایی و تخلیه رسوبات دارد که هر کیلومتر از لایروبی رودخانه‌ها یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار می‌طلبد.
واسطه با اشاره به اینکه انجام میزان لایروبی رودخانه‌ها منوط به تخصیص اعتبارات سالانه است افزود: برابر ایستگاه‌هایی که در این شهرستان داریم از ابتدای سال آبی ۹۷ تا دو روز قبل، ۳۴۹.۵ میلی متر بارندگی صورت گرفته که مدت مشابه سال قبل ۲۰۹ میلی متر بوده است.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی گفت: در مدت ذکر شده ۱۳۹ میلی متر افزایش بارندگی معادل ۶۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل در این شهرستان صورت گرفته است.
شهرستان ۱۵۷ هزار نفری شیروان به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد. این شهرستان ۳۷۸۹ کیلومترمربع گستره دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45