شبستان/مدیرکل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری از اجرایی شدن طرح جایزه کتاب سال استان خبر داد و گفت: طرح جایزه کتاب سال طرحی است که باید با هم افزایی و دقت نظر بالا اجرا شود.
فرهاد خلیل مقدم در ادامه افزود: طرح «جایزه کتاب سال» باید تولید کتاب های مفید و کاربردی، تشویق نویسندگان و پژوهشگران استان و درنهایت افزایش سطح مطالعه را دربر داشته باشد.
وی ابراز کرد: توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی عزم عمومی و تعامل کلیه دستگاه ها به ویژه دستگاه های فرهنگی را می طلبد.
بر اساس این گزارش در ادامه جواد کارگران نیز در این جلسه گفت: خوشبختانه ظرفیت تألیفی استان، ظرفیت مناسبی برای اجرای این طرح است، ما در سال ۹۷ شاهد تألیف بیش از ۹۸ عنوان اثر توسط نویسندگان استانی بوده ایم که بیشترین این تألیفات را حوزه ادبیات تشکیل می دهد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری افزود: حوزه تألیف و نشر کتاب نیاز به توجه بیشتری دارد و ایجاد زمینه مناسب برای فعالیت های موفق فرهنگی نیاز به سال ها کار و تلاش دارد و نباید از آن غافل شد.
بر اساس این گزارش در ادامه حجت الله شیروانی نیز در این جلسه گفت: در این طرح جایزه، هدف اصلی نیست، هدف ترغیب نویسندگان به تولید کتاب بهتر، ترغیب گرافیست ها به گرافیک بهتر، تشویق ناشران به انتشارات فاخرتر و ترغیب سایر عوامل چرخه تولید یک کتاب است و باید برای رسیدن به این مهم کار دقیق کارشناسی صورت گیرد.
رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری افزود: اجرای این طرح می تواند انگیزه و زمینه ای برای شکوفایی استعدادهای نهفته را فراهم کند پس باید این طرح با دقت نظر بالا اجرا شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3