فارس/ سرانجام همه حرف و حدیث‌ها در خصوص تغییر استاندار کهگیلویه و بویراحمد به حقیقت پیوست و علی‌محمد احمدی جای خود را به حسین کلانتری که اتفاقا او نیز از شهروندان استان ایلام است داد.
با رفتن احمدی و آمدن کلانتری پس از گذشت ۶ سال از عمر دولت کنونی این سومین استاندار کهگیلویه و بویراحمد در دولت تدبیر و امید است که یکی از آن ها بومی و دو نفر دیگر اهل استان ایلام بوده‌اند.
حسین کلانتری که پس از چهار سال عهده داری معاونت سیاسی استانداری ایلام در 24 آذر ماه 96 با ارتقاء جایگاه به عنوان مشاور وزیر و مدیر کل امنیتی وزارت کشور منصوب و هم‌اکنون به عنوان استاندار کهگیلویه و بویراحمد انتخاب شد.
در سوابق کلانتری آمده است؛
وی در سال ۱۳۴۲ در شهرستان دره شهر متولد شده است و دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی از دانشگاه تهران است که حدود ۲۰ سال به عنوان فرماندار در شهرستان‌های ، مهران ، شیروان ، چرداول ، دهلران و برخی پست‌های مدیریتی دیگر مشغول به کار بوده است.
وی عضو انجمن روانشناسی ایران و نماینده کارگروه پژوهش فناوری و تحول اداری استان در شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری کشور و کارشناس اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی در استان ایلام است.
مسؤولیت انجمن اسلامی دانشجویان از جمله فعالیت‌های سیاسی ایشان در دوران تحصیل در دانشگاه بوده و از نیروهای بسیجی و رزمندگان دوران دفاع مقدس محسوب می‌شود.
وی همچنین در دولت‌های نهم و دهم به عنوان کارشناس در استانداری ایلام مشغول به کار بوده است.
کلانتری در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، مسئولیت ستاد انتخاباتی جبهه مردمی حماسه سازان ایران اسلامی «حامیان دکتر حسن روحانی» را در استان بر عهده داشته است.
کلانتری علاوه بر سوابق مدیریتی، مدرس دروس روانشناسی سیاسی، روانشناسی مدیریت، روانشناسی کار در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و جزء نخستین گروه مربیان و مدرسان قرآن کریم در استان ایلام و مؤسس خانه قرآن در شهرستان دره‌شهر است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277