سفیر افلاک/مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: متأسفانه درختان لرستان را قطع کرده و به شمال کشور می‌فرستند که اگر جلوی این کار گرفته نشود با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.
شیرزاد نجفی ظهر امروز در جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی که در فرمانداری بروجرد برگزار شد بابیان اینکه در شهرستان بروجرد 78 هزار هکتار اراضی ملی وجود دارد اظهار داشت: بروجرد در بحث مرتع در رتبه ششم استان لرستان قرار دارد.
وی افزود: سال گذشته در سه‌نقطه از بروجرد عملیات آبخیزداری با هزینه‌ای بالغ‌بر دو میلیارد تومان انجام شد و امسال نیز چهار میلیارد تومان برای این برنامه در نظر گرفته‌شده است.
وی بابیان اینکه سال گذشته 173 هکتار اراضی ملی در بروجرد خلع ید و 55 پرونده تخلف تشکیل شد بیان کرد: در حال حاضر در بروجرد 35 هزار تن چوب دپو شده که متأسفانه رویه‌ای ایجادشده که درختان را قطع کرده و به شمال کشور می‌فرستند که اگر جلوی این کار گرفته نشود با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.
نجفی کشت زمین‌های آزاده راه خرم‌آباد- اراک- بروجرد را یک مشکل جدی عنوان کرد و گفت: متأسفانه افرادی در مسیر آزاده راه که از اراضی ملی است مبادرت به کشت کرده و بخش‌هایی را تصرف می‌کنند که باید اقدامات لازم در این راستا صورت گیرد.
وی با اشاره به زمین‌های بلاتکلیف و رهاشده در بروجرد عنوان کرد: در دهه 70 حدود 250 هکتار زمین به دانشگاه آزاد واگذارشده و تنها 100 هکتار از این اراضی مدیریت می‌شود و مابقی آن سال‌هاست بلااستفاده مانده که اگر خلع ید شود می‌توان در بحث گردشگری از این اراضی استفاده کرد.
رحیم جافری شهردار بروجرد نیز در این جلسه اظهار داشت: برخی از تعاونی‌ها زمین‌ها را در مسیر و حریم رودخانه‌ها برای ساخت انتخاب کرده‌اند که در کوچک‌ترین اقدامی مشکلات عدیده‌ای برای آن‌ها ایجاد خواهد شد.
وی افزود: 60 هکتار زمین برای ایجاد شهرک‌های مشاغل مزاحم واگذارشده اما حاضر نیستند حق‌وحقوق شهرداری را بدهند و یا واگذاری 20 هزار متر زمین برای گردشگری که امروز تالار شده از موضوعاتی است که باید بررسی و رفع مشکل صورت گیرد.
جافری عنوان کرد: هزار مورد رأی قلع‌وقمع ساخت‌وسازهای غیرمجاز وجود دارد که متأسفانه وقتی قرار است این رأی‌ها اجرا شوند عده‌ای می‌گویند شرایط حساس است و فعلاً دست نگه‌دارید درحالی‌که اگر حداقل چند رأی اجرا شود این‌همه ساخت‌وسازهای غیرمجاز افزایش پیدا نمی‌کرد.
وی تصریح کرد: باغات زیادی در بروجرد به دلایلی در حال خشک شدن است که باید به این موضوع مهم توجه شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9