فارس/شهردار بروجرد گفت: در حالی زمین‌خواری و ساخت و سازهای غیر مجاز در بروجرد شتاب گرفته که گویی اهرم قانونی برای برخورد وجود ندارد.
رحیم جافری در جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی این شهرستان اظهار کرد: برخی تعاونی‌های مسکن با تغییر کاربری اراضی سرعت شهرسازی را تند کرده‌اند و از سویی ساخت و سازهای غیرمجاز به بستر رودخانه‌ها رسیده اما گویی اهرم قانونی برای برخورد وجود ندارد.
وی با اشاره به سرعت پرشتاب شهرسازی در بروجرد و صحنه گردانی تعاونی‌های مسکن در این زمینه، عنوان کرد: بسیاری از این تعاونی‌ها گاه با تغییر کاربری اراضی کشاورزی صرفا با هدف سودآوری خود، واحدهای مسکونی را بدون ارائه خدمات برای جامعه هدفشان احداث می‌کنند.
شهردار بروجرد بیان کرد: برخی تعاونی‌ها با تملک اراضی در نقاط مختلف شهر، برای دریافت خدمات خود را به زمین و زمان می‌دوزند.
جافری خاطرنشان کرد: تعدادی از تعاونی‌ها حتی با تغییر کاربری اراضی کشاورزی و با هدف منفعت‌طلبی خود می‌خواهند اراضی بایر را به دایر تبدیل کنند و آنگاه بدون ارائه خدمات به جامعه هدف، تنها به دنبال خدمات‌رسانی شهرداری هستند.
وی افزود: آن‌ها مدعی ارائه خدمت به مردم هستند، اما معلوم نیست چرا نمی‌خواهند این خدمت‌رسانی قانونی باشد.
شهرداد بروجرد ادامه داد: موضوع وقتی اسفبار می‌شود که برخی تعاونی‌های مسکن مانند تعاونی بهداشت در بستر رودخانه شکل گرفته و ایجاد می‌شوند.
جافری با اشاره به وجود یک‌هزار پرونده مربوط به ساخت و ساز غیر مجاز در بایگانی شهرداری، گفت: قضیه آنجا جالب می‌شود که در مواردی دیوار ساختمان،های احداث شده بر روی دیواره ساحلی رودخانه قرار گرفته و بنا شده است.
وی تاکید کرد: از طرفی تا می‌خواهیم حکم تخریب این واحدها را اجرا کنیم، می‌گویند در شرایط حساس کنونی این کار به صلاح نیست، حال سوال اینجا است که این شرایط حساس کی قرار است سپری شود؟
شهردار بروجرد بیان کرد: جالب‌تر اینکه ساخت و سازهای غیر مجاز به راحتی انجام شده و صاحبان آن‌ها انشعاب و سند گرفته‌اند و خبری از تخریب نیست.
جافری عنوان کرد: در حالی مجلل‌ترین ساختمان‌ها در منطقه بکر گردشگری گلدشت احداث شده‌اند که گوی متولی و برخورد قانونی برای برخورد با آن‌ها وجود ندارد
وی در ادامه موضوع قطع شبانه درختان و باغات پرداخت و گفت: درختان شبانه قلع و قمع شده و از بین می‌روند، اما حتی ناله آن‌ها به گوش هیچ کسی نمی‌رسد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9