ایرنا/کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در بعد از ظهر امروز/ چهارشنبه/ احتمال وقوع رعد و برق و رگبار پراکنده باران در آسمان این استان پیش بینی می شود لذا توصیه می شود ساکنان همدان و عشایر از تردد در ارتفاعات پرهیز کنند.
شهرام حکیمی روز چهارشنبه افزود: بر اساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، آسمان استان تا ۲۴ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری، در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر، وزش موقت باد، احتمال رگبار پراکنده باران و رعد و برق پیش بینی می‌شود.
وی اظهار داشت: میزان بارش‌ها ناچیز است و به صورت لحظه‌ای، در نقاطی از استان رخ می‌دهد.
حکیمی با اشاره به اینکه در ساعات بعد از ظهر نیز غبار رقیق آسمان استان را فرا می‌گیرد، عنوان کرد: ابرهای موجود در آسمان استان به دلیل گرمای هوا و ایجاد رطوبت، تشکیل شده است، که به صورت رگبار پراکنده تأثیر خود را می‌گذارد.
وی ادامه داد: انتظار می‌رود از فردا از‬ میزان ناپایداری‬ هوا‬ کاسته و آسمان استان پایدار شود.
کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: تا ابتدای هفته آینده، دمای روزانه (بیشینه) استان بین یک تا سه درجه سانتیگراد کاهش و پس از آن به طور نسبی دمای استان افزایش می‌یابد.
وی اضافه کرد: اسدآباد با ۳۵ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و کبودراهنگ با ۱۰ درجه سانتیگراد بالای صفر به عنوان خنک‌ترین شهرهای استان در ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده‌اند.
حکیمی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته کمینه دمای همدان ۱۲ درجه سانتیگراد بالای صفر و بیشینه دمای هوای این شهر ۳۲ درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شده است.
آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9