آخرین خبر/ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: در زمینه تامین شکر در استان البرز مشکلی وجود ندارد.
جهانگیر شاهمرادی در جلسه ستاد تنظیم بازار که صبح امروز ۲۲ خرداد برگزار شد افزود: سهمیه شکر واحدهای صنعتی باید به دقت تامین شده و در نظم تولید آنها اختلالی ایجاد نشود که به فضل خدا هم اینک چالشی در این زمینه وجود ندارد.
وی تصریح کرد: شکر در انبارهای استان به میزان بسیار بالایی فراهم است و برای اصناف، صنعت، خانوار و فروشگاههای زنجیره ای به هر میزان که لازم است شکر تخصیص داده می شود.
شاهمرادی ضمن اشاره به نرخ مصوب شکر فله‌ای در بازار به قیمت سه هزار و چهارصد تومان ادامه داد: عرضه شکر بصورت دو نرخی ابدا قابل پذیرش نیست و ما حتی یک ریال گرانفروشی شکر را تحمل نمی کنیم.
بنا به گفته این مقام مسول، گرانفروشی، عرضه خارج از شبکه و دیگر تخلفات در زمینه شکر، قابل اغماض نبوده و در این باره نظارت ها از روز شنبه ۲۵ خرداد ماه به صورت ضربتی و قاطعانه خواهد بود.
رئیس سازمان صمت استان البرز درباره دیگر مصوبات جلسه امروز اظهار داشت: مصوب شد شکر بسته بندی ۹۰۰ گرمی با نشان تنظیم بازار با نرخ چهار هزار تومان در فروشگاههای بزرگ توزیع شود به شرطی که کارخانه بسته بندی، قرارداد رسمی با فروشگاه داشته باشد و عین شکر تحویلی را پس از بسته بندی به فروشگاه طرف قرارداد تحویل دهد.
شاهمرادی درباره تامین شکر اصناف تولیدی بیان داشت: به اصناف تولیدی همچون صنف قنادی ها، نبات ریزها، زنبورداران و... شکر دولتی تخصیص داده شده و این اصناف نیز ملزم به رعایت نرخ مصوب هستند همچنین شکر به هر میزان که لازم است در اختیار فرمانداری ها قرار می گیرد که با نظارت بخشداری ها و دهیاری ها جهت مصرف صنف و خانوار توزیع شود.
وی از توزیع دو هزار و ۷۳۴ تن شکر طی خرداد ماه امسال در البرز خبر داد و گفت: در ماه جاری ۳۳۴ تن شکر در بخش صنف و خانوار و دو هزار و ۴۰۰ تن شکر ویژه بخش صنعت در استان البرز توزیع شده است که این روند به هر میزان که لازم است ادامه خواهد داشت.
این مقام مسول در خاتمه از شهروندان خواست هرگونه تخلفی در زمینه عرضه شکر را با سامانه ۱۲۴ مطرح نمایند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af