ایرنا/مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: بررسی نقشه های پیش یابی طی امروز همچنان رخداد دمای ۴۹ و بالاتر را در برخی نقاط استان نشان می دهد.
محمد سبزه زاری در این خصوص اظهارداشت: امروز شوشتر با ۵۰.۴ درجه حداکثر و دهدز با ۲۵ درجه به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق استان خوزستان هستند.
وی حداکثر و حداقل دما در اهواز را ۵۰ و همچنین ۳۳ درجه اعلام کرد و گفت: طی ۲ روز آینده به علت کاهش ضخامت جو یک تا ۲ درجه از گرمای هوا کاسته می‌شود.
این مقام مسئول در اداره کل هواشناسی خوزستان یادآور شد: طی امروز و فردا به علت وزش باد قابل ملاحظه طی ساعاتی در بخش‌های جنوبی و غربی و بعضاً مرکزی برخاستن گردوخاک دور از انتظار نیست.
سبزه زاری یادآور شد: طی بعدظهر امروز در ارتفاعات شرقی و جنوب شرقی به علت بالا بودن ضرایب ناپایداری احتمال رشد ابر و بارش پراکنده و رعدوبرق پیش بینی می‌شود.
بر اساس این گزارش، روز گذشته شهرهای امیدیه و شوشتر گرم‌ترین نقاط استان خوزستان گزارش شدند.
امروز چهارشنبه ۲۲ خرداد به دلیل تداوم استقرار هوای گرم تا حداقل اواخر هفته جاری در سطح استان خوزستان و انتظار رخداد دمای ۵۰ درجه سانتیگراد یا بالاتر به منظور مدیریت بهینه مصرف برق، کاهش پیک باری شبکه برق، صرفه جویی در مصرف برق، پیشگیری از بروز حادثه و قطع احتمالی برق و رعایت حال شهروندان تمامی ادارات و بانک‌ها تعطیل هستند.
سال گذشته نیز در چندین روز به دلیل افزایش دمای هوا به بیش از ۵۰ درجه سانتیگراد بالای صفر ادارات دولتی تعطیل شدند و همین امر باعث مدیریت مصرف برق در استان شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335