ایرنا/ محمد قاسمی روز چهارشنبه در اولین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان قزوین اظهار داشت: بررسی‌ها نشان داده که نرخ خرید تضمینی گندم برای کشاورزان صرفه اقتصادی ندارد و همین پایین بودن قیمت‌ها باعث شده تا فروشنده نتواند با رغبت و رضایت محصولاتش را به فروش رسانده و همواره به دنبال خریدار با قیمت بالاتر باشد.
دادستان عمومی و انقلاب قزوین با بیان اینکه حوزه خرید و فروش گندم نیازمند برنامه ریزی و توجه بیشتری است، اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که همواره باید در سرلوحه کار مسئولان قرار بگیرد، توجیه کشاورزان نسبت به این محصول استراتژیک است و باید شرایطی فراهم شود تا همکاری و هماهنگی لازم صورت پذیرد.
قاسمی به اقدامات انجام شده در راستای مبارزه با قاچاق گندم در استان پرداخت و گفت: نیروهای انتظامی اقدامات خوبی در حوزه مبارزه با قاچاق گندم انجام می‌دهند، اما هنوز زیرساخت‌های لازم را در اختیار ندارد که باید برای حل و جبران آن تلاش کنند.
این مسئول قضائی به نقش و اهمیت پیشگیری از وقوع جرم پرداخت و تاکید کرد: اقدامات پیشگیری از وقوع جرم در استان گرچه قابل تقدیر است، اما هنوز کافی نیست و باید اقدامات بیشتری در سرلوحه کاری قرار دهیم.
قاسمی تصریح کرد: پیشگیری از وقوع جرم باید به یک باور تبدیل شود و تا زمانی که مدیران استان به این باور نرسند که پیشگیری از وقوع جرم بهتر از اقدامات درمانی است، راهکار اساسی در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی نخواهیم داشت.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9