تسنیم/ قدرت الله مهدی خانی صبح امروز در حاشیه جلسه هماهنگی با کارشناسان این اداره به خبرنگاران گفت: در مجموع نزدیک به 33 حادثه غیر مترقبه برای کشور ایران پیش بینی شده است که نزدیک به 25 حادثه آن استان قزوین را تهدید میکند.
وی بیان کرد: حالا که در شرایط خاصی به سر میبریم و میدانیم حوادثی در کمین استان است اولین گام آموزش همگانی و ارائه روش هایی برای برخورد مردم با این حوادث خواهد بود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین عنوان کرد: در چند سال گذشته تمرکز خوبی بر ارائه آموزش کمک های اولیه و ایمنی در جامعه صورت گرفته است و کودکان و نوجوانان به طور خاص گروه های هدف ما در این آموزش ها بوده اند.
مهدی خانی گفت: امروز در تمامی مدارس قزوین آموزش های امداد و نجات، کمک های اولیه، پناه گیری و نحوه واکنش در حوادث غیر مترقبه ارائه شده است.
وی افزود: بیش از 240 هزار دانش آموز در استان قزوین در این دوره های آموزشی شرکت کرده اند.
مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین خاطرنشان کرد: در زمان وقوع حوادث غیر مترقبه واکنش های لحظه ای و احساسی بیشترین خسارت ها را برجای میگذارد و تجربیاتی که از حوادث پیشین به دست آوردیم تاثیر این آموزش ها را به خوبی آشکار میکند.
مهدی خانی گفت: افرادی که آموزش مناسب و درست در خصوص مواجهه با بحران را فرا گرفته باشند در زمان وقوع حادثه عملکرد بهتری از خود ارائه دادند و به دیگران نیز یاری رسانی داشته اند.
وی ادامه داد: برگزاری دوره های آموزشی مختلف با هماهنگی آموزش و پرورش استان قزوین و اجرای طرح زنگ ایمنی در مدارس استان از اقداماتی است که در مسیر این آگاهی بخشی صورت گرفته است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین افزود: خوشبختانه استان قزوین از نظر ارائه این آموزش ها در کشور از وضعیت خوبی برخوردار است و توانسته ایم به گروه های هدف خود آگاهی بخشی و اطلاع رسانی درستی در خصوص مدیریت بحران ارائه کنیم اما همچنان به فعالیت در این مسیر ادامه خواهیم داد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9