ایسنا/مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با بیان این‌ که به دنبال اقدامات موثر و تلاش های انجام شده در مجموعه استان در راستای تبریز 2018، تقویت ظرفیت ها و زیرساخت های گردشگری آذربایجان شرقی و نیز تبلیغات انجام شده از سوی متولیان امر شاهد اثر بخشی این اقدامات هستیم، گفت: تقاضای سفر به استان آذربایجان شرقی افزایش چشمگیری داشته است.
مرتضی آبدار در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان در آستانه تابستان ۹۸، اظهار کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان همواره در صدد ارتقا کیفیت ارائه خدمات به گردشگران است.
وی با بیان این‌ که در راستای ارتقا کیفیت خدمات و توزیع متناسب سفر در استان، طی سال گذشته شاهد گسترش ظرفیت مراکز اقامتی استان در پذیرش گردشگران بودیم، گفت: در راستای اقدامات تبریز ۲۰۱۸، طی سه سال گذشته شاهد افزایش ۴۰ درصدی تخت‌های مراکز اقامتی استان بودیم به طوری‌که میزان تخت‌های موجود از هفت هزار و ۴۰۰ به ۱۰ هزارو ۶۸۰ تخت در مراکز اقامتی تحت نظارت میراث فرهنگی استان افزایش یافته است.
آبدار ادامه داد: در راستای توسعه گردشگری استان در افق ۱۴۰۰، این میزان به ۱۳ هزار و صد تخت خواهد رسید، البته در حال حاضر با احتساب تخت‌های موجود در مراکز رفاهی آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌ها، بیش از ۲۰ هزار تخت اقامتی در استان موجود است.
وی افزود: تمام دستگاه‌های عضو ستاد باید در حوزه فرهنگسازی سفر همکاری داشته باشند، اینکه چگونه سفر کنیم تا آثار منفی به حداقل و آثار مثبت آن به حداکثر برسد، نیازمند برنامه ریزی و همکاری مستمر بین دستگاه‌ها و کمیته‌های حاضر در ستاد سفر استان است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ارتقا ظرفیت‌های گردشگری را یکی از مهم‌ترین دستاوردهای تبریز ۲۰۱۸ عنوان کرد.
وی با اشاره به استقبال چشمگیر گردشگران از سفر به استان آذربایجان شرقی در ایام تعطیلات اخبر عید سعید فطر، ادامه داد: در این ایام شاهد اقامت قریب به ۱۰۵ هزار نفر و بازدید ۳۵ هزار گردشگر از مراکز تاریخی و فرهنگی دارای بلیط فروشی استان بودیم.
آبدار به اقدامات لازم جهت ارتقا کیفیت ارائه خدمات و تسهیل سفر گردشگران به آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: در راستای کسب نتیجه مطلوب در ارائه خدمات و همچنین جذب و ماندگاری گردشگران داخلی و خارجی استان، ستادهای شهرستانی با نظارت فرمانداران تشکیل، پایگاه‌های امداد و نجات در نقاط مختلف جاده‌ای استان مستقر و سامانه پیامکی اطلاع رسانی گردشگری برای گردشگران طی ایام تابستان ۹۸، فعال شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf