ایرنا/ محمد غزنویان روز چهارشنبه با اعلام این خبر گفت: از اواسط هفته گذشته با گرم شدن هوا و افزایش مصرف آب شاهد افت فشار و قطعی در روستاهای یاد شده واقع در منطقه عباس آباد هستیم و اهالی آنجا رفع این مشکل را از طریق مراجعه به فرمانداری آستارا خواستار شدند.
مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی آستارا افزود: یک حلقه چاه برای تامین آب شرب خانوارهای ساکن آن روستاها کم است و برای حفر و راه اندازی دو حلقه چاه جدید در آن منطقه دو میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته و با تعیین پیمانکار عملیات اجرای طرح آغاز خواهد شد.
وی اظهار کرد: به صورت موقت از منبع آب شرب یکی از روستاهای آستارا به لطیف محله و سوغات محله لوله کشی خواهد شد و مشکل قطعی آب آن منطقه تا پایان هفته جاری برطرف می شود.
غزنویان گفت: در فصول بهار و تابستان بیشتر روستائیان آستارا از آب شرب برای مصارف کشاورزی استفاده می کنند و این امر باعث افت فشار و قطعی آب می شود و در این راستا امیدواریم همکاری لازم انجام شود.
شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در دو بخش و ۶۲ روستا در غرب استان گیلان قرار دارد و حدود ۹ هزار مشترک آن، تحت پوشش شبکه آبرسانی روستایی هستند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0