آخرین خبر/ معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس از برنامه ریزی برای جایگزینی قبوض الکترونیکی به جای قبوض کاغذی در این استان از ابتدای مهرماه سال جاری خبر داد.
معاون فروش و خدمات مشترکین این شرکت، از برنامه ریزی برای جایگزینی قبوض الکترونیکی به جای قبوض کاغذی در این استان از ابتدای مهرماه سال جاری خبر داد.
مهدی طالبی با اعلام این خبرگفت: این طرح به منظور رفاه حال مشترکان برق استان و صرفه جویی در هزینه ها و جلوگیری از هدر رفت کاغذ، از ابتدای مهرماه امسال راه اندازی خواهد شد و مشترکان لازم است شناسه قبض 13رقمی درج شده روی قبوض برق را از طریق شماره تلفن همراه خود به شماره پیام کوتاه 300074121 پیامک کنند.
وی با اشاره به اینکه استان فارس دارای 950 هزار مشترک برق است، افزود: هزینه چاپ و توزیع قبض مشترکان استان در یک سال معادل 2 میلیارد و هفتصد میلیون تومان بوده که با الکترونیکی شدن قبوض، ضمن کمک به محیط زیست، سالیانه 400 میلیون تومان نیزدر مصرف کاغذ صرفه جویی خواهد شد.
طالبی، در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح برخی از اقدامات انجام شده در این شرکت در راستای حذف قبوض کاغذی برق پرداخت و گفت: تهیه سامانه ثبت شماره موبایل مشترک به صورت خود اظهاری با ارسال شناسه قبض توسط مشترک به شماره پیام کوتاه 300074121 و ثبت خودکار در سیستم جامع، اطلاع رسانی به مشترکان از طریق فضای مجازی، روزنامه های محلی، نصب بنر و مکاتبه با فرمانداری ها و اداره ها در شهرستان ها و برداشت اطلاعات تماسی تلفن همراه مشترکان توسط مأمورین قرائت ازجمله این موارد هستند.
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، اظهار داشت: با برداشت اطلاعات تلفن همراه بیش از 93 درصد مشترکان دیماندی و 80 درصد مشترکان عادی، تاکنون امکان اطلاع از میزان بدهی توسط مشترک با ارسال شماره پرونده به سامانه 300074121 فراهم شده است.
طالبی، در بخش دیگری از سخنان خود به رونمایی از نرم افزار آندرویدی مشاهده قبوض در آینده نزدیک اشاره کرد و گفت: مشترکان می توانند با نصب این نرم افزار بر روی گوشی تلفن همراه خود، امکان مشاهده آنلاین اطلاعات قبوض جاری و دوره های گذشته و همچنین پرداخت صورت حساب خود را داشته باشند.
وی یادآورشد: مشترکان با استفاده از این نرم افزارهمچنین می توانند با پایش و مقایسه مصارف ماه های مختلف به صورت نموداری نسبت به بهینه نمودن مصرف انرژی و کاهش هزینه های برق مصرفی خانوار اقدام کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913