ایسنا/ به گفته رئیس هیات ژیمناستیک استان کرمانشاه بهترین سن شروع ژیمناستیک برای کودکان پنج تا شش سالگی است. 
غلامرضا همتی بابیان اینکه سن پنج تا شش سالگی بهترین زمان برای شروع ژیمناستیک در کودکان است، گفت: کودکان کمتر از پنج سال از نظر روحی و روانی آمادگی پذیرش حرکات ژیمناستیک را ندارند، لذا بهتر است والدین تا پیش از این سن کودکانشان را وارد این رشته نکنند، از سوی دیگر سن بالاتر از شش سالگی هم مطابق با استانداردهای جهانی نیست. 
وی ژیمناستیک را پایه بسیاری از رشته های ورزشی دانست و افزود: هرچند هر ساله تعداد بسیار زیادی از کودکان وارد این رشته می شوند، اما تنها درصد اندکی از آنها ژیمناستیک را ادامه می دهند و عمدتا پس از مدتی وارد رشته های دیگر می شوند. 
رئیس هیات ژیمناستیک استان کرمانشاه درخصوص علل ریزش بالای ورزشکاران رشته ژیمناستیک و گرایش آنها به دیگر رشته های ورزشی نیز گفت: برای قهرمان شدن در رشته ژیمناستیک باید راهی طولانی وحداقل 10 تا 15 ساله را طی کرد، درحالیکه در سایر رشته های ورزشی می توان با چند سال تمرین حرفه ای قهرمان شد. بیشتر ورزشکاران هم سریع قهرمان شدن را می خواهند، نه اینکه سالها برای این هدف تلاش کنند. 
وی تاکید کرد: بااین وجود کودکانی که ژیمناستیک کار می کنند، در سایر رشته ها هم موفق‌ترند، بنابراین این رشته می تواند شروعی بسیار خوب برای ورود کودکان به سایر رشته ها را رقم بزند. 
همتی در ادامه اشاره ای هم به آغاز فصل تابستان و آمادگی سالن ژیمناستیک کرمانشاه برای ثبت نام از کودکان علاقمند به این رشته داشت و اظهار کرد: علاوه بر سالن ژیمناستیک کرمانشاه، سه خانه ژیمناستیک در شهرستان های صحنه، اسلام آبادغرب و کنگاور و 150 باشگاه خصوصی در سطح استان در تابستان امسال پذیرش و آموزش کودکان علاقمند به ژیمناستیک را انجام خواهند داد. 
وی همچنین از افزایش سه هزار نفری تعداد ژیمناستیک کاران کرمانشاه از آغاز سال 97 تاکنون خبرداد و گفت: درحال حاضر حدود هشت هزار و 200 ورزشکار رشته ژیمناستیک درسطح استان داریم. 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :