ایسنا/ اولین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان قزوین در سال جاری پیش از ظهر امروز ۲۲ خردادماه با حضور مسئولان قضایی و مسئولان دستگاه‌های مختلف اجرایی در سالن جلسات دادسرای عمومی و انقلاب قزوین برگزار شد.
«خیرالله رحمانی» مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین در این نشست اظهار کرد: اگر به دنبال کاهش آسیب‌های اجتماعی هستیم باید بدانیم ریشه‌این مبارزه در آموزش‌وپرورش است از این‌رو اگر بودجه‌ای در مدارس هزینه می‌شود باید آن را سرمایه‌گذاری بدانیم.
وی افزود: درمانگاه همه دردهای جامعه در توجه به مدارس است و بی‌توجهی به آموزش‌وپرورش و بسته شدن هر درب کلاسی منجر به باز شدن دروازه یک زندان خواهد شد و برای عدم توجه به تربیت درست باید تاوان سنگینی را بپردازیم.
رحمانی با اشاره به اینکه ما مدرسه‌ای را می‌خواهیم تا در آن ساحت‌های مختلف چون ساحت دینی، اخلاقی، زیستی، سیاسی و اجتماعی گام برداریم، بیان کرد: متولی امر تربیت تنها آموزش‌وپرورش نیست و باید مسئولان دیگر نهادها و ارگان‌ها نیز به یاری ما بیایند تا جلوی تولید ناهنجاری اجتماعی گرفته شود.
این مسئول با اشاره به کمبود فضای آموزشی در شهرستان‌های پرجمعیت استان گفت: در حال حاضر در منطقه پونک با وجود ساختمان‌های مرتفع و فانتزی و گران‌قیمت حتی یک متر فضای آموزشی وجود ندارد و تنها دو مدرسه خیرساخت آنجا داریم.
وی ادامه داد: از نظر سرانه فضای آموزشی در قزوین به‌ویژه در مناطق ولایت، سرتک، مینودر، ملاصدرا و پونک به‌شدت در تنگنا هستیم و اگر این‌روند ادامه یابد شاید برخی از مدارس سه شیفته شود.
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین به اجرای طرح ملی «نماد» در آموزش‌وپرورش اشاره کرد و افزود: طرح نماد یا همان نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان کاری ریشه‌ای و ارزشمند است که می‌تواند آسیب‌های اجتماعی را در بین دانش آموزان کاهش دهد.
رحمانی در پایان اعلام کرد: طرح نماد در سال جاری در 151 مدرسه در البرز و شش مدرسه در قزوین اجرا شده و 584 کارگاه نیز برای دانش آموزان در این راستا برگزار شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9