باشگاه خبرنگاران/آسفالت معبر اصلی ورودی روستای تیس با هدف سهولت در تردد و رفاه حال ساکنان و گردشگران در محدوده منطقه آزاد چابهار آغاز شد
عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: عملیات آسفالت ورودی اصلی روستای تاریخی تیس منطقه آزاد چابهار به میزان ۱۴ هزار مترمربع از ابتدای ورودی تا مسجد جامع آغاز شده و بزودی ۱۱ کوچه و معبر اصلی منتهی به این ورودی در آینده‌ای نزدیک آسفالت می‌شود.
عبدالرحیم کردی افزود: ساماندهی روستای تیس نیازمند همکاری مردم، اعضای شورای اسلامی و دهیاری است تا بتوان اقدامات لازم را انجام داد.
وی گفت: روستای تیس از مناطق مهم گردشگری، تاریخی و تفریحی است و پس از ساماندهی می‌تواند به جذب گردشگر کمک شایانی کند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار ادامه داد: این روستا دارای آثار تاریخی نظیر قلعه پرتغالی‌ها، غار‌های بان مسیتی و قبرستان قدیمی است و باید به عنوان تنها روستای محدوده منطقه آزاد از نظر زیرساخت‌ها و اجرای کامل طرح هادی، آب، برق و مدرسه و بهداشت مشکلی نداشته باشد.
وی بیان کرد: در سال‌های اخیر اقدامات خوبی برای ساخت مدرسه و حل مشکلات آبرسانی، بازگشایی معابر و ساماندهی این روستا در حال انجام است.
روستای تیس با بیش از ۱۰ هزار نفر جمعیت در پنج کیلومتر چابهار واقع شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c