فارس/رئیس جهاد کشاورزی شهرستان طارم گفت: کار برداشت محصول گیلاس و زردآلو از باغات شهرستان طارم آغاز شد.
علیرضا عمارلو در رابطه با سطح زیر کشت و برداشت زردآلو در طارم، گفت: با توجه به 161 هکتار باغات زیرکشت زردآلو در طارم، کار برداشت از 160 هکتار از باغات بارده این محصول در شهرستان طارم آغاز شده است.
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان طارم اضافه کرد: کار برداشت این محصول از اواخر اردیبهشت‌ ماه آغاز شده و تا پایان خرداد‌ماه نیز ادامه خواهد داشت.
عمارلو با اشاره به اینکه از مجموع سطح زیرکشت این محصول در طارم پیش‌بینی برداشت 420 تن محصول زردآلو می‌شود، تصریح کرد: این محصول در بیشتر مواقع به صورت تازه‌خوری مصرف می‌شود و مابقی محصول نیز به صورت سنتی خشک شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی با تاکید به اینکه 520 خانوار بهره‌بردار این محصول در طارم هستند، افزود: اکثر این بهره‌برداران در روستاهای کلوچ، کلوئیم، کلوچ آباد، شیر میشه، ولیس و ولی‌آباد ساکن هستند و مابقی نیز به صورت پراکنده در سطح شهرستان طارم این محصول را کشت می‌کنند.
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان طارم ادامه داد: درآمد حاصل از کشت محصول زردآلو در باغات شهرستان طارم 17 میلیارد ریال برآورد می‌شود.
عمارلو در رابطه با نوع زردآلوهای کشت شده در طارم نیز اظهار کرد: محلی، شاهرودی، عسگر آبادی و شکرپاره از انواع زردآلوهای کشت شده در شهرستان طارم هستند که برای مصرف استان زنجان و استان‌های همجوار به فروش می‌رسد.
وی در ادامه با بیان اینکه 133 هکتار باغات گیلاس در شهرستان طارم وجود دارد، اضافه کرد: از این مقدار 97 هکتار باغات بارده است که کار برداشت این محصول در سطح شهرستان طارم نیز از اوایل خردادماه آغاز شده است.
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان طارم ابراز کرد: 410 تن محصول گیلاس از باغات بارده طارم به صورت نوبرانه برداشت خواهد شد.
عمارلو با تاکید به اینکه محصول گیلاس در مناطق طارم کیفیت بالایی دارد، اظهار کرد: کشاورزان در روستاهای ولیدر، شیت و زاچکان به دلیل داشتن روزهای گرم و شب‌های خنک محصول گیلاس با کیفیتی را به بازار ارائه می‌دهند.
وی ادامه داد: این مناطق به دلیل کیفیت بالای محصول گیلاس و همچنین شرایط اقلیمی خاص، خریداران زیادی را به این مناطق می‌کشانند.
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان طارم در رابطه با میزان درآمد حاصل از فروش محصول گیلاس طارم، گفت: پیش‌بینی می‌شود از سطح زیرکشت این محصول 21 میلیارد ریال درآمد، نصیب کشاورزان طارمی شود.
عمارلو در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به زمان متفاوت برداشت گیلاس در طارم، پیش‌بینی می‌شود زمان برداشت تا پایان تیرماه ادامه پیدا کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd