خوزستان اسپورت/ عدم حمایت نهادهای استانی خوزستان از تیم مردمی استقلال رامشیر باعث فروش امتیاز این تیم جنوبی به استان یزد شد.
چندی پیش خبر احتمال فروش امتیاز تیم دسته دومی استقلال رامشیر به استان یزد را منتشر کردیم و امشب مسئولان ارشد این استان کویری از نهایی شدن نقل و انتقال امتیاز تیم خوزستانی به یزد خبر دادند.
محمدعلی طالبی استاندار یزد ضمن اعلام خبر احیای مجدد تیم فوتبال شهید قندی یزد اعلام کرد که این تیم در فصل آینده لیگ دسته دوم شرکت می‌کند و آن را هدیه‌ای به مردم استان یزد دانست. خبری که فوتبال دوستان یزدی‌ را خوشحال می‌کند اما برای فوتبال خوزستان تلخ و ناراحت کننده است.
عبدالرضا دستا رئیس هیئت فوتبال استان یزد هم چهارشنبه شب به همین مناسبت یک نشست خبری با خبرنگاران یزدی برگزار کرد تا نوید حضور تیم شهید قندی در فصل آتی لیگ دسته دوم را به مردم یزد بدهد.
تیم استقلال رامشیر از جمله تیم‌های ریشه‌دار فوتبال خوزستان است که حدود نیم قرن سابقه فعالیت داشته و بازی‌های خانگی آن در ورزشگاه تختی رامشیر میزبان هزاران تماشاگر می‌شد. این تیم مردمی فصل گذشته نیز همانند سال‌های قبل از آن با هزینه شخصی مدیرانش در مسابقات لیگ 2 شرکت می‌کرد اما در نهایت مخارج سنگین تیمداری مانع از ادامه فعالیت آن‌ها گشت تا سهمیه استان فوتبال‌خیز و ثروت‌ساز خوزستان در لیگ دسته دوم به دلیل مشکلات مالی به استان کویری یزد فروخته شود.
گرچه مسئولان ارشد استان یزد امشب خبر قطعی شدن این نقل و انتقال را اعلام کرده‌اند، اما شاید هنوز هم اندک فرصتی برای پیشگیری از نابودی یک تیم قدیمی و ریشه‌دار فوتبال خوزستان وجود داشته باشد و مدیران ارشد دیار کارون قدم پیش بگذارند و جلوی از دست رفتن تیم محبوب شهروندان محروم رامشیری را بگیرند.
فوتبال خوزستان طی یک‌سال اخیر حال و روز خوشی نداشته؛ تیم‌های استقلال خوزستان، شهرداری ماهشهر، استقلال اهواز و جنوب باغملک از چهار لیگ کشوری به دسته‌های پایین‌تر سقوط کردند، برخی تیم‌های ریشه‌دار مثل استقلال رامشیر مجبور به فروش امتیاز می‌شوند و تیم‌های پرطرفدار لیگ برتری نظیر صنعت نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان نیز در پیچ و خم مشکلات گرفتار شده‌اند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335