باشگاه خبرنگاران/مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: خانواده‌ ها و اولیای دانش آموزان بدانند که هنگام مراجعه به مدرسه برای ثبت‌ نام به استثنای بیمه و کتب درسی اجباری در پرداخت وجه ندارند.
محمد اعتدادی با اشاره به دریافت پول از خانواده‌ها هنگام ثبت‌نام توسط مدارس اظهار داشت: به این موضوع که از ثبت‌نام پولی گریزی نیست اعتقادی ندارم، بحث این است که بر اساس شرایط، ضوابط و شیوه‌ نامه‌ها، قانون برای ما مشخص کرده که دریافت هرگونه وجه اجباری از خانواده‌ها هنگام ثبت‌نام به غیر از هزینه بیمه و کتب درسی مجاز نیست و خانواده‌ها و اولیای محترم بدانند که هنگام مراجعه به مدرسه برای ثبت‌نام به استثنای بیمه و کتب درسی اجباری در پرداخت وجه ندارند.
وی ادامه داد: در این زمینه گروهی از افراد نظارتی را آماده کرده‌ایم که به صورت مرتب در مدارس سرکشی کرده و آنچه که در مدارس اتفاق می‌افتد را زیر نظر دارند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان درباره متفاوت بودن شهریه در مدارس بیان کرد: شهریه مدارس غیرانتفاعی در سال جاری شفاف شده است و ما سامانه‌ای را در سطح وزارتخانه و استان‌ها نیز فعال کرده‌ایم که این سامانه مشارکت‌ها و مقدار شهریه هر مدرسه را مشخص کرده است.
وی تصریح کرد: شهریه‌های مشخص شده بر اساس کیفیت ارائه شده مدارس به خانواده‌ها، کیفیت نیروی انسانی به کار گرفته شده در آن مدرسه، فضای فیزیکی مدارس غیر انتفاعی، بابت ارائه خدمات و همچنین بیش از یکصد پارامتر دیگر تعیین می‌شود.
اعتدادی با تاکید بر لزوم رعایت این موارد در تعیین شهریه تصریح کرد: مدیران مدارس غیر دولتی نیز موظف هستند بر اساس مقدار شهریه تعیین شده نسبت به اخذ شهریه از خانواده‌های دانش آموزان اقدام کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18