آخرین خبر/ شگرد راننده خودرو پراید که با ایجاد تصادف ساختگی و ارائه مدارک جعلی به شرکت بیمه ، در 9 فقره تصادف ساختگی از رانندگان خودروهای مدل بالا خسارت دریافت کرده بود با تلاش ماموران کلانتری 24 کمالشهر و پلیس آگاهی استان برملا شد .
سرهنگ محمد نادربیگی گفت : در پی اعلام مرکز پیام مبنی بر وقوع یک فقره تصادف خسارتی در ساعت 21 روز گذشته ماموران پلیس راهور شهرستان کرج به محل وقوع حادثه اعزام شدند .
وی افزود : در بررسی صحنه حادثه محرز شد که یک دستگاه خودرو پراید با یک دستگاه سواری هایما تصادف کرده و طبق نظر کارشناس پلیس راهور مقصر حادثه خودروی هایما تشخیص داده شد.
این مقام انتظامی افزود : در استعلام از سوابق هر 2 خودرو مشخص شد که خودرو پراید 2 هفته قبل در همین محل و به همین روش با یک دستگاه خودروی سواری کیا تصادف کرده و در این حادثه نیز خودرو کیا مقصر است و اخیرا نیز با مشخصات خودرو پراید ، 9 فقره تصادف که اغلب در میادین اصلی شهر به وقوع پیوسته است در این خصوص ثبت شده است .
سرهنگ نادربیگی گفت : راننده خودرو پراید که مظنون به تصادف ساختگی بود به کلانتری منتقل و با هماهنگی مقام قضائی برای تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی استان البرز منتقل و رسیدگی به موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت .
این مقام انتظامی بیان کرد : در ابتدا تمامی خودرو هایی که مظنون با آن ها تصادف کرده بود شناسایی و مالکان آن ها پس از دعوت به پلیس آگاهی اعلام داشتند که حادثه به یک شیوه و در تمامی تصادف ها نیز مقصر آن ها شناخته شده اند .
وی گفت : راننده در بازجویی ماموران ابتدا منکر حقیقت شد اما در مواجهه با شواهد و مدارک موجود اعتراف کرد که با ایجاد تصادف ساختگی با خودروهای گران قیمت طی تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 و درخواست حضور کارشناس تصادف ، طرف مقابل مقصر شناخته شده و وی نیز با ارائه مدارک جعلی فردی که فوت شده بود اقدام به معرفی خود در صحنه حادثه و دریافت خسارت های اندک از 300 تا 600 هزار ریال از شرکت بیمه می شد.
رئیس پلیس آگاهی استان البرز به افرادی که به هر دلیل با ایجاد تصادف ساختگی قصد اخاذی از رانندگان داشته باشند هشدار داد و گفت : در صورت اثبات ساختگی بودن سانحه توسط پلیس راهنمایی و رانندگی ، فرد مجرم شناخته شده و به مراجع قانونی معرفی می شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af