فارس/دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان گفت: 50 تن انواع مواد مخدر کشف شده در سیستان و بلوچستان تا پایان هفته جاری امحا خواهد شد
زندی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در سیستان و بلوچستان در مسیر ترانزیت قرار دارد و بر اساس برآورد ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری، 158 هزار نفر درگیر پدیده شوم اعتیاد هستند، خانواده ها باید بدانند امروز استکبار جهانی و در راس آن آمریکا، تلاش بر کشت و برداشت مواد مخدر دارند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان گفت: امروز هیچ ارگان و نهادی به تنهایی نمی‌تواند با مواد مخدر مبارزه کند اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر تلاش برای استفاده از ظرفیت همه اقشار مردم و جامعه و متنفذین است.
وی گفت: بیش از 803 نوع ماده مخدر صنعتی را در دنیا ترویج داده اند که یکی از آنها شیشه است که سبب زوال عقل می‌شود.
زندی افزود: مروز اشاهد رشد 384 درصدی مواد مخدر صنعتی هستیم، سن اعتیاد افزایش پیدا کرده و جوانانی که باید پویا و متفکر باشند اغلب به این مواد افیونی آلوده شده‌اند.
وی اضافه کرد: بیش از 84 درصد از تریاک دنیا را افغانستان تولید می کند و عوامل سیاسی، اقتصادی و .. جوانان ما را مورد هجمه قرار داده است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 4 هزار شهید تقدیم نظام کرده که 770 نفر از این تعداد شهدای مواد مخدر استان هستند و 2400 نفر در این مسیر مبارزه جانباز شده اند.
وی بیان کرد: سال گذشته و امسال 8 سرشبکه مواد مخدر در سیستان و بلوچستان منهدم شده‌اند.
زندی گفت: در بحث جمع آوری معتادان متجاهر نیز بیش از پیش تلاش خواهیم کرد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان افزود: 50 تن انواع مواد مخدر کشف شده در این هفته امحا خواهد شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c