ایرنا/رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: ۲ دفتر خدمات قضایی الکترونیک به مناسبت هفته قوه قضائیه امروز/سه شنبه/ در شهرستان سراوان افتتاح شد.
حجت الاسلام ابراهیم حمیدی اظهار داشت: برای راه اندازی این دفاتر ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار از سوی بخش خصوصی هزینه شده است.
وی ادامه داد: هم اینک چهار دفتر خدمات قضایی الکترونیکی در شهرستان های زاهدان و زابل فعال است که به مناسبت هفته قوه قضاییه تعداد این دفاتر به هشت دفتر خواهد رسید.
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان پیش از این گفته بود: در هفته قوه قضائیه امسال ۲ دفتر خدمات الکترونیک قضایی در سراوان، یک دفتر در ایرانشهر، یک دفتر در چابهار و یک دفتر در زابل راه اندازی خواهند شد.
حمیدی با اشاره به وظایف دفاتر خدمات قضائی الکترونیک گفت: پذیرش شکایات، درخواست‌ها، اعتراض‌ها، لوایح و تمامی اقداماتی که به صورت ادارای در بدو ورود در دادگستری وجود دارد توسط این دفاتر انجام می‌شود.
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان ادامه داد: جلوگیری از اطاله دادرسی در کار و دسترسی مردم برای ثبت دادخواست‌های خود از دیگر فواید این دفاتر است.
وی افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تا ۲ ماه آینده تعداد دفاتر خدمات قضائی الکترونیک به ۲۰ دفتر در سراسر سیستان و بلوچستان افزایش خواهد یافت.
حجت الاسلام حمیدی با اشاره به برنامه های هفته قوه قضاییه گفت: همزمان با این ایام ویژه برنامه های مختلفی نظیر شرکت نمایندگان قوه قضائیه در نمازهای جمعه و زندان ها، برگزاری نشست شورای قضایی، غبارروبی مزارشهدا، تجلیل از کارکنان و قضات نمونه و برگزاری محافل فرهنگی پیش بینی شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c