مهر/مدیر تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: شرکت‌های تعاونی ویژه دانشجویان در بوشهر تشکیل می‌شود.
مجید پرویزی ظهر سه‌شنبه در آئین افتتاح کرسی مشاوره، تعاون و کارآفرینی دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر اظهار داشت: تاسیس تعاونی‌های دانشجویی برای اشتغال دانشجویان و دانش آموختگان در دستور کار است.
وی اضافه کرد: دانشجویان می‌توانند در زمان تحصیل یا پس از فارغ التحصیلی، تعاونی دانشجویی تشکیل بدهند و یا با راه‌اندازی تعاونی‌های دانش بنیان، فعالیتهای تولیدی و صنعتی داشته باشند و از این طریق جذب بازار کار شوند.
پرویزی در خصوص مزیت های شرکت های تعاونی برای دانشجویان گفت: آشنایی دانشجویان با کار گروهی و ارائه نوعی الگوی تشریک مساعی و خودیاری برای آنان، کمک به توان اقتصادی دانشجویان و توانمندسازی تدریجی آنان، کمک به دانشگاه برای اداره بهتر امور جاری دانشگاه از مزیت های این شرکت‌ها است.
وی افزود: با توجه به نقش اشتغالزایی تعاونی ها بویژه برای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی، هم اکنون نوع جدیدی از تعاونی دانشگاهی با عنوان تعاونی‌های دانش بنیان دانش آموختگان طراحی و در حال اجرا است.
پرویزی افزود: تعاونی‌های دانش بنیان به تعاونی هایی اطلاق می‌شود که به منظور متشکل کردن گروه های دانشجویی با هدف توانمند سازی، کارآفرینی و اشتغالزایی دانشجویان در دانشگاه ها شکل می گیرند و فعالیت آنها بعد از فارغ التحصیل شدن اعضا نیز تداوم می یابد.
کرسی مشاوره، تعاون و کارآفرینی دانشگاه پیام نور مکز بوشهر با مشارکت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر افتتاح شده است.span id="footercontent">همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22