مهر/رئیس آبفای کاشان از کاهش سالانه ۴۰ میلیون مترمکعبی ذخایر آب خبر داد و گفت: ۱۵ حلقه چاه آب کاشان با نفوذ فاضلاب از بین رفت.
محمدرضا اسدی ظهر سه شنبه در همایش حامیان آب در کاشان با بیان اینکه این منطقه طی چهار دهه اخیر با بیلان منفی آب مواجه بوده است، اظهار داشت: سالانه بیش از ۴۰ میلیون متر مکعب از ذخایر آبی استراتژیک ما کم می شود و این موضوع نشان دهنده اهمیت آب در منطقه کاشان است به نحوی که طی پنج دهه اخیر با شدیدترین خشکسالی رو به رو بودیم.
وی با بیان اینکه طی دو دهه اخیر مصرف آب در کاشان پنج درصد کاهش داشته است، افزود: پنج درصد مصرف آب در کاشان کاهش داشته است و این به معنای کاهش مصرف یک میلیون و ۶۰۰ هزار متر مکعبی آب در این منطقه بوده است و این میزان به معنای صرفه جویی یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون لیتر آب بوده است که می توان با این میزان صرفه جویی، آب ۲۰ هزار نفر را تامین کرد.
افزایش ۱۰ درصدی آب طی سه ماه اخیر
رئیس آبفای کاشان با بیان اینکه صرفه جویی در مصرف آب حاصل اقدامات فرهنگی است، ابراز داشت: با وجود این اقدام تحسین برانگیز بارش های اخیر مردم را گمراه و طی سه ماهه سال جاری نسبت به مشابه سال گذشته مصرف آب ۱۰ درصد افزایش داشته است و این موضوع باید مورد توجه شهروندان قرار بگیرد و صرفه جویی را در اولویت قرار دهیم.
وی با بیان اینکه فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب به تدریج در جامعه نهادینه می شود، گفت: جامعه هدف ما همین نونهالان هستند چراکه این افراد باعث صرفه جویی پنج درصدی در مصرف آب شدند و این مهم کمک شایانی به تامین آب در منطقه کرده است.
۱۵ حلقه چاه آب کاشان با نفوذ فاضلاب از بین رفت
اسدی با بیان اینکه با نفوذ فاضلاب به چاه های آب در کاشان ۱۵ حلقه چاه از دست رفت، افزود: طرح فاضلاب شهری کاشان با سرمایه گذاری عظیمی در این شهرستان به مرحله اجرا درآمده است و امید است به سرانجام مطلوبی برسد تا نتیجه مورد هدف حاصل شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18